اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۲۳ انتشار : ۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۳
  معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم:

  ژئوتوریسم در استان قم تقویت شود/صنعت گوهر‌تراشی یکی از راه‌های گسترش کارآفرینی بانوان قمی است‌

  معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم بابیان اینکه باید ژئوتوریسم در استان قم تقویت شود، گفت: صنعت گوهر تراشی یکی از راه‌های گسترش کارآفرینی بانوان قمی است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، یونس عالی‌پور عصر امروز در مراسم گردهمایی مشاورین امور بانوان ادارات استان قم که در سالن بعثت فرهنگسرای جوان قم برگزار شد، با گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: هفته دولت دو پیامد دارد نخست اینکه گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را داریم پیام دیگر این هفته این است که چه کسانی دولتمردان ما را شهید کردند و با چه هدفی این دو بزرگوار را به شهادت رساندند.

  معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم بابیان اینکه افرادی که این دو بزرگوار را به شهادت رساندند آدم‌های سفیه و احمقی بودند، افزود: معاونت هماهنگی امور زائران تنها در سه استان در حال فعالیت است چراکه استان قم دارای 23 میلیون زائر است و محور مواصلاتی چندین استان است.

  عالی پور بیان کرد: بیش از 110 کشور طلبه خارجی داریم سؤال این است که چه تعداد جشنواره در استان و کشور خود برگزار کرده‌ایم که از این افراد خارجی بتوانیم استقبال کنیم و به حوزه زائر و زیارت کمک کنیم همچنین چرا ما تسبیح و چادر خود را تولید نمی‌کنیم؟

  وی بابیان اینکه یکی از جاهایی که به حضور بانوان نیاز داریم حوزه  امور زائران است، گفت: اگر قرار است جلوی واردات بی‌رویه کالای چینی را بگیریم باید از تولیدات داخلی بر‌اساس نیاز استان و کشور خود آغاز کنیم به‌عنوان نمونه اگر بتوانیم تنها از کار گوهر‌تراشی برای بانوان اشتغال ایجاد کنیم سرمایه‌گذاری عظیمی در این عرصه رخ خواهد داد.

  معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم گفت: برای اینکه بتوانیم از ظرفیت مشاوره بانوان استفاده کنیم و کسانی که به دنبال شغل می‌گردند بتوانیم ظرف چند سال 5000 هزار نفر گوهر‌تراش در استان داشته باشیم پیشنهاد این است که از ظرفیت و توانمندی بانوان در این زمینه استفاده کنیم تا به ندای مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی جواب دهیم.

  عالی پور بابیان اینکه در زمینهٔ تولید سجاده که از ترکیه وارد می‌شود می‌توان کارآفرینی کرد، خاطرنشان کرد: می‌توان کالایی متناسب بافرهنگ کشورمان تولید کنیم تا کمک به صنعت داخلی کنیم و جلوی ورود کالاهای خارجی را بگیریم.

  وی بابیان اینکه هزینه‌های بالا برای ایجاد کارخانه نمی‌تواند حل‌کننده مشکلات اقتصادی کشور باشد، افزود: فرهنگ مهمان‌پذیر و فرهنگ استقبال از زائران در استان قم خوب نیست و این مسائل در شأن این شهر نیست و اگر کسی می‌تواند پیشنهادی دارد به استانداری و مسئولان کمک کند.

  معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم بابیان اینکه زمانی که از دولت صحبت می‌کنیم منظور نظام جمهوری اسلامی است، گفت: تحریم گره‌های زیادی برای نظام ایجاد کرده بود و الحمدالله گره‌ها با برجام تا حدی حل‌شده است همچنین بحرانی در بازار وجود داشت در حال حاضر تورم به زیر ده درصد رسیده است و باید قدردان این مسئله باشیم.

  عالی‌پور بابیان اینکه مسئله بیکاری بخشی جهانی، بخشی نیز منطقه‌ای و کشوری است، افزود: قم شهری است که تولیدکننده فرش ابریشم است و 80 درصد فروش فرش ایران به کشور آمریکا بود و در حال حاضر با برجام این مسائل و مشکلات حل‌شده است و نباید فضای کشور را به سمت ناامیدی برد.

  وی بابیان اینکه باید به سمت صادرات غیرنفتی برویم، گفت: کارمندان خادمان نظام هستند ما وارث شهیدان رجایی و باهنر هستیم و روح افرادی که در انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند حاکم بر کار ماست و باید به سمت گردشگری مذهبی و گردشگری زیارتی برویم.

  معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با اشاره به وضعیت ژئوتوریسم در قم گفت: ژئوتوریسم بسیار قوی در استان داریم باید به سمتی برویم که این بخش از گردشگری را تقویت کنیم البته شهر قم شهری است که جمعیت آن بعد از انقلاب رشد کرده است و به حالت فعلی درآمده است.

  عالی پور بیان کرد: باید گردشگری مذهبی، گردشگری غیرمذهبی و ژئوتوریسم را توسعه دهیم و در این راستا یکی از کارهای امور زائران توسعه این بخش‌ها است و قدمی در جهت اعتلای کشور و استان خود برداریم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی