اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۲۲ انتشار : ۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۳
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران:

  بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی و پایین ترین نرخ بیکاری مازندران متعلق به جویبار است

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به توسعه کارآفرینی در استان، گفت: بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی و پایین ترین نرخ بیکاری مازندران متعلق به شهرستان صنعتی جویبار است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از جویبار، کامران اصغری عصر امروز در مراسم افتتاح  مرکز کاریابی جویبار و بازدید از دو واحد تولیدی اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبی برای ارائه خدمات بیشتر و مطلوب تر به مردم شریف استان بوده و امیدواریم بتوانیم خادمین خوبی برای این مردم بزرگ باشیم.

  وی افزود: دولت در راستای کوچک‌سازی خود به دنبال واگذاری تصدی‌ها بوده و کاریابی‌ها را تأسیس می‌کند و این واگذاری‌ها باعث افزایش بهره‌وری در جامعه خواهد شد و تأکیدات مقام معظم رهبری بر رعایت اصل 44 قانون اساسی و مبحث اقتصاد مقاومتی نیز به نوعی محقق می‌شود.

  اصغری با اشاره به شرح وظایف کاریابی‌ها, خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف کاریابی‌ها مشاوره شغلی و هدایت نیروی انسانی بوده و باید این مهم را طبق دستورالعمل‌ها و قوانین موجود به بهترین نحو انجام دهند.

  وی ادامه داد: کاریابی‌ها باید ظرفیت شهرستان‌ها را شناسایی تا بتوانند وظایف مربوط به کاریابی را به بهترین نحو برای مردم انجام دهند و این مهم برای ما بسیار اهمیت دارد.

  مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید بر اینکه جویبار افتخار استان است، تصریح کرد: این شهرستان پایین‌ترین نرخ بیکاری و بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی را در استان دارد و می‌تواند الگویی ایده‌آل برای دیگر شهرستان‌ها باشد.

  وی ادامه داد: با توجه به نرخ بالای مشارکت مردم این منطقه، افتتاح یک مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی در این شهرستان امری ضروری بوده تا بتوانیم با کمک این مهم با ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین مردم گامی دیگر به سوی توسعه این منطقه برداریم.

  دبیر کارگروه تخصصی اشتغال مازندران افزود: اگر بخواهیم به توسعه استان کمک کنیم باید روحیه کار جمعی را در استان تقویت کنیم و این مهم در راستای تزریق این فرهنگ در جامعه صورت خواهد گرفت.

  وی با اشاره به افتخارآفرینی بزرگ کشتی‌گیران جویباری برای کشور‌ خاطرنشان کرد: این افراد با کار بزرگ‌شان امید بر دل مردم جامعه تزریق کرده و مردم نیز هیچ‌گاه زحمات آنان را فراموش نخواهند کرد.

  علی اسلامی, رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جویبار گفت: تأسیس کاریابی‌ها در راستای واگذاری برخی از تصدی گری‌ها دولت به بخش خصوصی انجام می‌شود.

  وی افزود: در شهرستان جویبار یک کاریابی داشتیم و با توجه به ظرفیت بالای منطقه موفق به دریافت مجوز تأسیس کاریابی دیگر شدیم و امیدواریم کاریابی‌ها شرح وظایف خود را به درستی انجام دهند.

  اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم کاریابی‌ها ایجاد تعامل سازنده با مدیران بنگاه‌های اقتصادی بوده، در واقع باید بین کارجویان و بازار کار ارتباط موثری برقرار کنند.

  وهابی فرماندار جویبار نیز در این نشست گفت: امیدواریم بتوانیم در این هفته بزرگ اقدامات و دستاوردهای دولت را به نحو مطلوب اطلاع‌رسانی کنیم.

  فرماندار جویبار با اشاره به افتتاح 32 پروژه در شهرستان جویبار به مناسبت هفته دولت, خاطرنشان کرد: اکثر این پروژه‌ها کارهای زیربنایی و اساسی هستند و قطعا در توسعه شهرستان نقش دارند.

  وی افزود: در شهرستان جویبار 25 طرح با ثبت نام در سامانه بهین یاب توانستند با دریافت تسهیلات لازم مشکلات خود را برطرف کنند.

  وهابی با اشاره به افتخارآفرینی جویباری‌ها در مسابقات کشتی المپیک, گفت: ورزشکاران این شهرستان کار بزرگی را برای میهن عزیزمان انجام داده اند و در واقع باید بگوییم یکسوم مدال های کشور در المپیک از آن جویباری‌ها است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی