اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۰۹ انتشار : ۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۲
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی:

  توانمندسازی و کارآفرینی مهم ترین برنامه اداره کل تعاون است

  بجنورد - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی توانمندسازی و کارآفرینی برای افراد جویای کار را از مهم ترین برنامه های این اداره کل عنوان کرد.

  حسن نوری در حاشیه برگزاری مراسمات هفته دولت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حوزه های مختلف به اقشار گوناگون خدمت رسانی می کند و یکی از مهمترین برنامه های این اداره کل توانمندسازی و کارآفرینی برای افراد جویای کار است.

  وی تصریح کرد: این اقدام در راستای حمایت جدی از تولیدکنندگان و کارآفرینان صورت می گیرد.

  نوری افزود: خراسان شمالی در حوزه گیاهان دارویی دارای ظرفیت‌های بسیار مستعدی است و می تواند یکی از جایگاه های مورد توجه، برای توانمند سازی و کارآفرینی باشد.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی افزود: برای افزایش کارآفرینی در این حوزه از طریق صندوق کارآفرینی به ازای هرفرد سه میلیون تومان تسهیلات برای کشت گیاهان دارویی پرداخت می شود.

  وی  با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان ۱۱.۳درصد است که برابر با میانگین کشوری است، تصریح کرد: سهم اشتغال استان در بخش کشاورزی بالاتر از میانگین کشوری و در بخش صنعت پایین تر ازمیانگین کشوری است.

  نوری با بیان اینکه اشتغال در بخش خدمات زودبازده وسودآور است، گفت: متاسفانه درزمینه خدمات به مسافران کمتر از میانگین کشوری و در رتبه آخر استان‌ها قرار داریم.

  نوری افزود: ۵۰ درصد از تعاونی های ما در استان فعال و مابقی غیرفعال هستند که دلیل غیرفعال شدن این تعاونی ها علاوه بر رکود اقتصادی، بیشتر به دلیل نداشتن مدیریت کارآمد، مجرب و متخصص بوده است.

  مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان بیان داشت: برای حمایت از توسعه منطقه ای در استان و برای توسعه اسب، نوغان داری و فرش در راز و جرگلان به دنبال رفع موانع تولید و گسترش تولید در تمام نقاط استان به ویژه این منطقه مرزی و حمایت از تولید داخل هستیم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی