اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۰۸ انتشار : ۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۲

  پرداخت 10 میلیارد ریالی صندوق کارآفرینی امید برای توسعه اشتغال در آستارا

  آستارا- ایرنا- رئیس صندوق کارآفرینی امید آستارا از پرداخت 10 میلیارد ریالی این صندوق به متقاضیان برای توسعه اشتغال خبر داد.

  یوسف پور واجد روز پنجشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: تسهیلات صندوق کارآفرینی امید با حمایت دولت در دو بخش وام ازدواج و اشتغال تعریف شده است.
  وی افزود: در مجموع پرداختی این صندوق از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه در دو بخش ازدواج و اشتغال در مجموع 12 میلیارد ریال بوده است.
  وی عمده پرداختی صندوق کارآفرینی امید آستارا را در بخش خوداشتغالی ، کارفرمایی و مشاغل خانگی عنوان کرد و افزود: این تسهیلات تا سقف 300 میلیون ریال اختصاص می یابد که در سال جاری به 70 نفر در زمینه اشتغال تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده است.
  وی با اشاره به حمایت صندوق کارآفرینی امید آستارا از هنرمندان صنایع دستی ، اضافه کرد: اگر دستگاه های اجرایی به یاری صندوق بشتابند می توانیم در بخش پشتیبان از طرح های مورد نظری که منجر به اشتغال زایی در روستاها می شود حمایت کنیم.
  وی با بیان اینکه 100 خانوار هم اینک در روستایی نظیر عنبران در بخش مرکزی آستارا به فعالیت گلیم بافی مشغول هستند ، اظهار کرد: تسهیلات صندوق در قالب طرح های پشتیبان می تواند توسعه این بخش را به همراه داشته باشد.
  وی با اشاره به اینکه با حمایت از هنرمندان صنایع دستی می توان در جهت اشتغالزایی این عزیزان قدم های موثری را برداشت ، افزود: صندوق کارآفرینی امید از طریق ارائه تسهیلات در قالب وام های پشتیبان و وام های مشاغل خانگی حمایت خود را از هنرمندان صنایع دستی اعلام می کند.
  وی با بیان اینکه نبود نمایشگاه دائمی یکی از دغدغه های اصلی هنرمندان صنایع دستی آستاراست ، اضافه کرد: در صورت اختصاص زمین برای ایجاد نمایشگاه دائمی ، صندوق کارآفرینی امید می تواند برای توسعه و تجهیز این نمایشگاه به یاری هنرمندان صنایع دستی بشتابد.
  وی اظهار کرد: کارآفرینان در سطوح خرد همواره با مشکلاتی نظیر عدم داشتن توجیه اقتصادی از نظر مقیاس تولید و فرآیند تولید تا بازار ، نداشتن پوشش (ضمانت )مورد قبول نهادهای مالی رسمی ، نداشتن تجربه قبلی ،عدم توان دریافت تسهیلات با تعاریف رسمی ، مقرون به صرفه نبودن پرونده های تسهیلات خرد برای بانک ها و مواردی از این دست مواجه هستند.
  وی افزود: هم اینک صندوق کارآفرینی امید آستارا به عنوان تنها نهاد تخصصی با راهبرد تامین مالی خرد در راستای حمایت از کارآفرینی های کوچک حرکت می کند.
  شهرستان 86 هزار نفری آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
  7105/6070

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی