اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۷۰۵ انتشار : ۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۲

  باید رویکرد اشتغالزایی تغییر پیدا کند

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون گفت: اگر بخواهیم رشد اشتغال محور داشته باشیم باید به سمت سرمایه گذاری در بخش های مختلف برویم.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، عیسی منصوری در جلسه شورای اداری در دهدشت افزود: همه ماها باید در مورد مسائل مدیریت شده برنامه ریزی داشته باشیم و مدیران شهرستانی به جای اینکه منتظر مسئولان بالادست باشند خودشان برای توسعه منطقه خود تصمیم بگیرند.

  وی بیان کرد: در مورد تصمیم گیری مناطق محروم همان طرح های خاک خورده گذشته مطرح می شود و اگر این طرح ها خوب بود همان موقع صورت اجرایی پیدا می کردند.

  معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی عنوان کرد: از بعد انقلاب نگاه‌ها تمرکزگرا بود و همه دنبال این بودیم که مشکل اقتصاد برطرف شود و سرمایه های کشور را در واحدهای تولیدی هزینه می‌کردیم.

  منصوری تصریح کرد: در این صورت سرمایه‌ها برای احداث صنایع به مناطق برخوردار از امکانات می‌رودو  بدیهی است در شهرستان محروم کهگیلویه به دلیل فراهم نبودن زیر ساخت‌ها صنعت ایجاد نمی‌شود.

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون خاطرنشان کرد: نتیجه چنین نگاههای فقط تمرکزگرایی بود و باید رویکرد اشتغالزایی تغییر پیدا کند.

  منصوری اضافه کرد: بر اساس این تغییر رویکرد کوشش می‌کنیم متناسب با مزیت‌های هر منطقه فرصت شغلی ایجاد کنیم.

  وی اظهار کرد: ما در حوزه سیاست گذاری و تنظیمی وارد نشدیم و هیچ یک از برنامه های 5ساله توسعه ای ما اشتغال محور نبودند، همه برنامه های ما رشد محوربوده اما اکنون باید فرصت اشتغال در کشور را فراهم کنیم.

  منصوری افزود: اگر بخواهیم رشد اشتغال محور داشته باشیم باید به سمت سرمایه گذاری در بخش های مختلف برویم.

  معاون وزیر کار به درخواست وام ها اشاره کرد و گفت: اشتغالی که با وام شروع شود پایدار نیست و وام های با درصد پایین بدنه و بیزینس هدفدار را دچار اختلال می کند.

  وی اظهار کرد: سیاست های مکمل برای ایجاد اشتغال زایی و رشد اشتغال باید مد نظر قرار گیرد و این سیاست ها می تواند در این راستا اشتغال زایی کند.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی