اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۹۸ انتشار : ۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۲

  صندوق کارآفرینی امید سالانه به 51هزارنفرتسهیلات اشتغال زا پرداخت می کند

  خمینی شهر ، ایرنا - اصفهان - معاون ساماندهی و توانمند سازی صندوق کارآفرینی امید گفت: سالانه حدود 51 هزار نفر از جوانان کشور از تسهیلات حمایتی صندوق کارآفرینی امید استفاده می کنند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا علی اصحابی شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح کارگاه کارآفرینی معتادان بهبود یافته شهرستان خمینی شهراز توابع استان اصفهان اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید به عنوان یک موسسه مالی و اعتباری زیر نظر دولت در کنار سایرمؤسسات مالی کشور وظیفه احیای کسب وکار، مشاغل کوچک و متوسط را برعهده دارد.
  وی توجه به حفظ و توسعه کسب وکار کوچک و متوسط را ضروری دانست وگفت: تجربه جهانی نشان داده هرچقدر این نوع کسب وکار توسعه پیدا کند برای مقابله با بیکاری موفق خواهیم بود.
  وی بابیان اینکه راه اندازی صندوق کارآفرینی روستایی در جایگاه وِیژه قرار دارد گفت: نزدیک به 600 صندوق کارآفرینی روستایی در سطح کشور راه اندازی شده است.
  اصحابی افزود :سالانه بیش از دو هزار میلیارد ریال برای تسهیلات ازدواج 70 هزار زوج جوان پرداخت می شود و صندوق کارآفرینی امید تنها نهادی است که هیچ زوج متقاضی در صف انتظاردریافت تسهیلات ندارد .
  وی همچنین توجه به اشتغال درروستاها و شهرهای کوچک را ازاولویت های این صندوق عنوان کرد و گفت :آمادگی داریم از ظرفیت های گردشگری ،کشاورزی ،صنایع دستی و کلیه مشاغلی که سبب احیا روستا شود حمایت کنیم .
  وی با اشاره به اینکه مسئولیت این صندوق به عهده شخص رئیس جمهوری و هیات دولت به عنوان اعضای هیات است گفت:منابع صندوق دولتی است وهرسال از طریق مجلس منابع جدیدی تخصیص پیدا می کند .
  وی در عین حال بابیان اینکه از سال 89 تاکنون هیچ گونه منابع جدیدی دولتی دریافت نکرده ایم گفت: خوشبختانه به دلیل همکاری مردم 98 درصد از تسهیلات بانکی مردمی وصول و بازپرداخت می شود از این جهت با کمترین مشکل روبرو هستیم .
  اصحابی در پایان گفت: در تفاهمنامه ای که با ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور منعقد شده از معتادان و افراد بهبودیافته حمایت می کنیم وآمادگی داریم با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان از کارگاه های اشتغال زای معتادان بهبودیافته و اصلاح شده حمایت کنیم .
  صندوق کارآفرینی امید در قالب صندوق قرض الحسنه و با مجوز بانک رسمی از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری فعالیت خود را از آذر سال گذشته آغاز کرد.
  در این مراسم کارگاه سنگبری تزئینی معتادان بهبود یافته شهرستان خمینی شهر با استفاده از یک میلیارد ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی امید و با اشتغالزایی 20 نفر راه اندازی شد.
  خمینی شهر در 15 کیلومتری غرب استان اصفهان واقع شده است.
  ت/7145/ 6022

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی