اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۹۳ انتشار : ۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۲

  پرداخت تسهیلات ویژه در طرح یک روستا-یک محصول

  ‌مدیر صندوق کارآفرینی امید استان قزوین گفت: در طرح یک روستا-یک محصول که با هدف توانمندسازی و ایجاد اشتغال در روستاها اجرا می‌شود، به هر روستایی تا سقف 30 میلیون تومان تسهیلات ارائه می‌شود.

  حسین تیموری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: طرح یک روستا-یک محصول در حال حاضر هدف اصلی صندوق کمک به روستاییان است و بیش از 60 درصد پرداختی‌ها در سال 95 مربوط به روستاییان است.

  وی افزود: در این طرح، به ازای هر طرحی که در روستا قابل‌اجرا باشد و همه یا 80 درصد افراد روستا بتوانند این طرح را اجرا کنند به هر نفر با توجه به نیاز طرح تا سقف 30 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود،‌ در این طرح روستاییان در منزل خود شغل ایجاد می‌کنند و همه افراد مشغول به کار می‌شوند.

  مدیر صندوق کارآفرینی امید استان قزوین تصریح کرد: در گام اول این طرح به کارفرمایانی که مواد اولیه و تجهیزات را آماده کنند تسهیلات پرداخت می‌شود و در گام بعدی نیز در زمینه فروش، با ایجاد بازارچه‌های عرضه محصولات از کارآفرینان روستایی حمایت می‌کنیم.

  وی تأکید کرد: امسال سعی کرده‌ایم با همکاری فرمانداران، بخشداران و دهیاران در هر شهرستان، طرح یک روستا و یک محصول را با شناسایی ظرفیت‌های موجود اجرا کنیم، ما در این طرح به شهرستان‌ها مراجعه و ظرفیت‌های منطقه را شناسایی می‌کنیم و بر اساس قابل‌اجرا بودن طرح نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام می‌کنیم.

  تیموری خاطرنشان کرد: در این طرح نیاز نیست روستاییان برای پرونده‌سازی به صندوق مراجعه کنند، بلکه کارشناس به روستا مراجعه کرده و در همان روستا پرونده‌سازی صورت می‌گیرد تا این امر برای روستاییان هزینه‌بردار نباشد.

  وی یادآور شد: در حال حاضر این طرح در 10 روستای قزوین، 2 روستا در بوئین زهرا،‌ یک روستا در آوج و آبگرم، یک روستا در تاکستان و یک روستا در طارم اجرایی شده است و با توجه به ظرفیت‌های هر منطقه یک محصول شناسایی شده و تا پایان شهریور این طرح به نتیجه می‌رسد.

  مدیر صندوق کارآفرینی امید استان قزوین تأکید کرد: در مرحله اول ظرفیت‌های موجود را شناسایی کردیم و امیدواریم تا پایان سال تعداد بیشتری از روستاها را شناسایی کنیم چراکه هدف ما این است که این طرح در همه روستاها انجام شود.

  وی افزود: در منطقه طارم پرورش زیتون،‌ در بوئین زهرا پرورش مرغ بومی، در الموت پروش شترمرغ،‌ کبک و بلدرچین و در تاکستان تولید پوشاک در این طرح انتخاب‌ شده و به روستاییان یا کارفرمایان طرح تسهیلات تا سقف 50 میلیون تومان پرداخت‌ گردیده است.

  تیموری خاطرنشان کرد: در طرح یک محصول یک روستا سقفی برای تسهیلات در نظر گرفته نمی‌شود و تا جایی که اعتبار داریم این کار را انجام می‌دهیم و اگر اعتبار کم باشد از تهران اعتبار مازاد می‌گیریم.
  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی