اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۸۹ انتشار : ۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۲
  رئیس بسیج رسانه خراسان جنوبی:

  ظرفیتهای حوزه اقتصادی خراسان جنوبی مغفول مانده است

  رئیس بسیج رسانه خراسان جنوبی با تأکید بر توجه مسئولان و رسانه‌ها به ظرفیتهای اقتصادی خراسان جنوبی گفت: بهره‌گیری از ظرفیتهای اقتصادی در مسیر توسعه استان مغفول مانده است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سجاد رضایی امروز در نشست خبری اظهار داشت: خراسان جنوبی دارای نخبگان علمی زیادی است و امید است با همکاری بنیاد ملی نخبگان در راستای شناسایی این افراد گامهای بزرگی برداشته شود.

  رئیس بسیج رسانه خراسان جنوبی با تأکید بر تعریف مؤلفه‌های توسعه خراسان جنوبی بیان کرد: این اقدام باید در اولویت برنامه‌های اجرایی مسئولان باشد.

  رضایی تصریح کرد: با توجه به خشکسالی‌های پیاپی و با توجه به اظهارات کارشناسان این خشکسالی‌ها همچنان ادامه دارد و در این راستا پرداختن به ظرفیتهای اقتصادی در توسعه استان نقش به‌سزایی خواهد داشت.

  وی خاطرنشان کرد: تاکنون بسیج فعالیتهای خوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی انجام داده است و بسیج رسانه نیز در راستای عملیاتی کردن شعار سال، برنامه‌های مطلوبی را  تعریف کرده است.

  نرم افزار U space در خراسان جنوبی برای اولین بار در ایران راه‌اندازی شد

  عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند نیز در این نشست اظهار داشت: نرم‌افزار U space در خراسان جنوبی در راستای فروش آنلاین خدمات استان برای اولین بار در ایران راه‌اندازی شده است.

  حسین مرادی یادآورشد: با راه‌اندازی این نرم‌افزار اماکن ورزشی، تورهای کشوری، هتلها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و غیره می‌توانند به صورت آنلاین خدمات خود را ارائه کنند.

  وی با اشاره به اهداف راه‌اندازی این نرم‌افزار افزود: معرفی ظرفیتهای خراسان جنوبی از جمله اهداف راه‌اندازی نرم‌افزار U space است.

  عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند با اشاره به اشتغال مستقیم سه نفر در اجرای این نرم افزار گفت: این نرم‌افزار سال گذشته در آبان ماه راه‌اندازی شد و به طور آزمایشگاهی برای زائرسرای طبس اجرا شده است.

  مرادی بیان کرد: نرم‌افزار U space قابلیت رزرو شبانه، خرید بلیط و رزرو نوبت‌گیری همزمان در یک صفحه را دارد.

  وی خاطرنشان کرد: شتاب دهنده‌های کارآفرینی در خراسان جنوبی باید فعال شوند و بخش خصوصی نیز از شتاب دهنده‌ها و سرمایه‌گذارها در حوزه کارآفرینی حمایت کند.

  عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند در خصوص چالش کمبود فضای کار برای کارآفرینان افزود: دستگاه‌های اجرایی باید بخشی از فضای سازمانی خود را به کارآفرینی اختصاص دهند.

  مرادی تصریح کرد: مشکلات زیادی پیش روی کارآفرینان خراسان جنوبی است که یکی از این مشکلات کمبود فضای کار است که از مهم‌ترین مشکلات موجود است.

  وی یادآور شد: ظرفیت فضای پارک علم و فناوری پراست و هم اکنون برای اجرای نرم افزار U space نیازمند اتاق و اینترنت هستیم.

  عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند اظهار داشت: خواستار ایجاد کارخانه تولید محتوا در استان هستیم و هم اکنون خراسان جنوبی به قطب تولید محتوا تبدیل شده و بسیاری از افراد از این امر اطلاعی ندارند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی