اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۸۷ انتشار : ۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۲

  اولین همایش اقتصاد مقاومتی و فرهنگ کارآفرینی در اردستان برگزار شد

  اردستان، کاشان - ایرنا - اولین همایش علمی - فرهنگی اقتصاد مقاومتی و فرهنگ کارآفرینی روز سه شنبه در محل دانشگاه آزاد اسلامی اردستان برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، فرماندار اردستان در این همایش گفت: بحث اقتصاد مقاومتی جزو برنامه های ویژه دولت و یکی از بحث های به روز و اصلی کشوراست.
  علیرضا غیور افزود: آن چه امروز به آن بیشتر احتیاج داریم تفکر اقتصاد مقاومتی است که متاسفانه در جامعه نهادینه نشده است.
  وی گفت: اقتصاد مقاومتی در مقابل اقتصاد تهاجمی دشمن قرار گرفته و دشمن تلاش دارد با فلج کردن اقتصاد کشور تسلط خود را بر جمهوری اسلامی تحمیل کند.
  فرماندار اردستان با بیان این که امروز تحریم ها تاثیر خود را بر اقتصاد کشور گذاشته است تصریح کرد: ایران در سه سال گذشته در بدترین شرایط اقتصادی بوده که نتیجه بخشی از توطئه های دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی است.
  غیور افزود: برای مقابله با این توطئه ها راهی جز اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی وجود ندارد لذا بایستی با حمایت از تولید ملی و جلوگیری از واردات بی رویه که موجب تعطیلی واحد های صنعتی شده است با کارآفرینی اقدام به مقابله با توطئه دشمن کرد.
  وی با اشاره به اختصاص 90 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط دولت برای حمایت از بخش صنعت و کشاورزی تصریح کرد: مدیریت منابع از مواردی است که باید مورد توجه دقیق قرار گرفته و در جهت توسعه اشتغال و تولید مصرف شود.
  فرماندار اردستان گفت: متاسفانه در سال های گذشته نسبت به دانش بومی و اقتصاد دانش بنیان توجه لازم صورت نگرفته است و نیز از توانمندی سیستم بانکی در جهت حمایت از تولید استفاده نشده است اما در دولت تدبیر و امید ضمن توجه به این امور به صادرات غیر نفتی، توسعه صنایع دانش بنیان، رفع موانع تولید، ایجاد فرصت سرمایه گذاری و تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی قدم های موثری برداشته شده است.
  در این همایش که با همکاری فرمانداری، دانشگاه آزاد اسلامی، شورای فرهنگ عمومی، بسیج اداری و بسیج مهندسان برگزار شده بود تعدادی از مقاله های برتر قرائت شد و در حاشیه همایش نمایشگاه تولیدات کشاورزی، صنایع دستی و توانمندی های شهرستان برپا شده بود.
  شهرستان اردستان با 45 هزار تن جمعیت در 118 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
  7408/7431

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی