اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۷۵ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۱

  درخواست 26 رشته جدید کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور قروه

  سنندج-ایرنا- رئیس دانشگاه پیام نور قروه از درخواست 18رشته کارشناسی و هشت رشته کارشناسی ارشد براساس نیاز روز و منطقه و ظرفیت تبدیل این واحد به مرکز آموزشی خبر داد و اظهار امیدواری کرد وزارت علوم تحقیقات و فناوری با این درخواست موافقت کنند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار ایرنا محمد خالدیان روز جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ظرفیت پذیرش در دانشگاه پیام نور واحد قروه درسال تحصیلی جدید 660 نفر در 15 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و اعلام از طریق سازمان سنجش است، گفت: پیش بینی می شود حدود 250 نفردر سال جاری در این واحد دانشگاهی ثبت نام کنند.
  وی با اشاره به اینکه این دانشگاه 80 نفر مدرس حق التدریس، پنج مدرس هیات علمی و حدود 800 نفر دانشجو مشغول به تحصیل دارد افزود: اکنون این دانشگاه 15 رشته کارشناسی شامل ادبیات فارسی، علوم اجتماعی، الهیات، مدیریت، حسابداری، حقوق، ریاضی محض، آمار، روان شناسی، آموزش دینی و عربی، آموزش ریاضی، علوم تربیتی و جغرافیا مشغول به تحصیل هستند.
  خالدیان از مهیا بودن ساختمان جدید دانشگاه با تمام امکانات و تجهیزات و فضای فیزیکی مناسب برای تحصیل دانشجویان خبر داد و گفت: حصارکشی و محوطه سازی و افتتاح مرکز کارآفرینی و جذب رشته های جدید در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از اهم برنامه های سال تحصیلی 95_96 است.
  وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور واحد قروه در چهار ماهه نخست سال جاری با تالیف و ترجمه سه کتاب، سه کتاب در حال چاپ و انتشار هشت مقاله در نشریات معتبر افزود: باتوجه به شرایط و پتانسیل موجود در اساتید نقش فعال و پویایی در راستای تولید علم داشته است که از نظر وضعیت واحد پژوهشی وضعیت مطلوبی در سطح استان برخوردار است.
  به گفته رئیس دانشگاه پیام نور واحد قروه اکنون باتوجه به برنامه های فرهنگی از قبیل برگزاری نشست ها و کرسی های آزاد اندیشی، برگزاری کارگاه های آموزشی، ورزشی، اردویی و کارآفرینی از نظر واحد فرهنگی امیدواریم جزء واحدهای برتر در سطح استان باشد.
  وی از تلاش برای راه اندازی مرکز کارآفرینی در این دانشگاه خبر داد و افزود: ترویج و ارتقای روحیه و فرهنگ کارآفرینی و گسترش تحقیقات تفضیلی در خصوص کارآفرینان، پروژه های کارآفرینی، تلاش در جهت کسب و کارهای نوین در جامعه دانشگاهی، ترغیب و جذب جامعه دانشگاهی به دوره های آموزش کارآفرینی و نقش آنها در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال و رفاه از اهداف این مرکز است.
  وی به زمینه کارآفرینی این واحد دانشگاهی نیز اشاره کرد و افزود: با تخصیص اعتبارات لازم با شروع سال تحصیلی در زمینه کارآفرینی بتوان دوره های کارآفرینی لازم را برای آموزش دانشجویان برگزار کرد تا دانشجویان در کنار آموزش پژوهش و کارهای فرهنگی در زمینه کارآفرینی هم ایفای نقش کنند.
  خالدیان از بیشترین آمار استخدامی و پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی در بین دانشجویان دانشگاه پیام نور خبر داد و تصریح نمود: باتوجه به شهریه کم و برگزاری و تشکیل کامل کلاس ها شرایط خوبی را برای دانشجویان مهیا است.
  وی به مزایای تحصیل این دانشگاه اشاره کرد و افزود: اختیاری بودن حضور دانشجو در کلاس های دروس نظری، شهریه مناسب نسبت به سایر دانشگاه ها، ارائه مدرک معتبر مورد تایید وزارت علوم و قابل ترجمه، دارای ارزش استخدامی، آزمون الکترونیکی پایان ترم و مشاهده نمرات بلافاصله و امکان تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی مزایا است.
  خالدیان در ادامه اضافه کرد: اعطای وام بدون بهره دانشجویی در دوران تحصیلی، امکان معادل سازی دروس گذرانده شده در سایر دانشگاه ها، تحصیل همزمان در دو رشته، تخفیف شهریه برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و آزمون های الکترونیکی پایان ترم و مشاهده نمره بلافاصله پس از اتمام آزمون از دیگر مزایای این دانشگاه است.
  این مسوول در پایان خاطرنشان کرد: این دانشگاه در سال 80 با حداقل امکانات تاسیس شد و فعالیت آموزشی خود را از مهر همان سال با پذیرش 56 دانشجو در رشته زبان و ادبیات فارسی آغاز کرد.
  قروه در 90 کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.
  3033/7345

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی