اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۷۱ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۱

  کارآفرینی و توانمندسازی مهمترین سیاست کمیته امداد است

  کرمان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت: مهمترین سیاست کمیته امداد امام خمینی، کارآفرینی و توانمند سازی خانواده های زیر پوشش است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا یحیی صادقی روز شنبه در سمینار توجیهی و همایش آغاز طرح کرامت خورشید که در سالن زغالسنگ کرمان برگزار شد افزود: استان پهناور کرمان ظرفیت های خدادادی معدنی و کشاورزی بسیاری دارد و با وجود همه این ظرفیت ها، میزان فقر و محرومیت در این استان بسیار بالاست.
  وی بیان کرد: یکصد هزار خانواده، زیر پوشش کمیته امداد استان کرمان هستند و با بررسی های صورت گرفته، برای 60 درصد از این جمعیت 100 هزار خانواری امکان توانمند سازی و ایجاد اشتغال وجود دارد.
  وی گفت: طرح های ما سرمایه زیادی نمی خواهد به طوری که شخص زیر پوشش بتواند درآمدی برای خانواده فراهم کند و دیگر نیازی به مستمری نداشته باشد.
  مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با تاکید بر لزوم بهره گیری از صنایع معدنی خاطرنشان کرد: دختر خانمی در شهرستان قلعه گنج با استفاده از سنگ، مجسمه و تندیس می ساخت و با سرمایه ای حدود چهار میلیون تومان، ماهیانه 800 هزار تومان درآمد کسب می کرد.
  وی گفت: در کمیته امداد، خانواده ها ابتدا توان سنجی می شوند و بعد مورد آموزش قرار می گیرند که همین آموزش ها برای کمیته امداد به یک سرمایه تبدیل شده است.
  صادقی با بیان اینکه در مدت راه اندازی یک حرفه بر تسهیلات پرداختی نظارت می شود عنوان کرد: سالانه چهار هزار خانواده زیر پوشش با این آموزش ها و تسهیلات از پوشش خارج می شوند، چون به درآمد رسیده اند.
  وی ادامه داد: استان کرمان با حمایت های استاندار و عزم و اراده ای که در مجموعه مدیران این استان وجود دارد در استفاده از انرژی پاک پیشرو خواهد بود.
  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت: باید از ظرفیت خدادادی بویژه انرژی خورشیدی که در استان کرمان وجود دارد به خوبی استفاده شود.
  وی بیان کرد: در سنوات گذشته از این ظرفیت استفاده نمی شده ولی خوشبختانه امروز به همت شرکت های توزیع برق جنوب و شمال استان کرمان این کار بزرگ، شروع شده است.
  صادقی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات زیست محیطی به واسطه تولید انرژی پاک برطرف می شود تصریح کرد: امروز کاری که به همت شرکت های توزیع برق جنوب و شمال در تولید برق از خورشید صورت می گیرد، یک سرمایه ملی است.
  این سمینار توجیهی و همایش در راستای تفاهم نامه ای که بین کمیته امداد امام خمینی (ره) و شرکت های توزیع برق جنوب و شمال استان منعقد شده است، برگزار شد.
  با آغاز طرح کرامت خورشید در تیرماه سال جاری، عملیات اجرایی یکهزار و 200 سامانه خورشیدی پنج کیلو واتی برای خانواده های زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان و خرید تضمینی برق تولیدی این سامانه ها با استفاده از انرژی خورشیدی شروع شد.
  اغلب روزها در استان کرمان آفتابی است و تولید برق از انرژی خورشیدی یکی از فرصت های سرمایه گذاری و کارآفرینی در این استان به شمار می رود.
  7429/3028

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی