اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۷۰ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۱

  شش طرح تعاونی با 235 میلیارد ریال اعتبار در گیلان به بهره برداری می رسد

  رشت - ایرنا - مدیرکل کار ، تعاون و رفاه اجتماعی گیلان از بهره برداری شش طرح تعاونی همزمان با هفته دولت امسال خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح ها ، بیش از 235 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، محمود ایزد دوست روز شنبه در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی استان افزود: از این میزان ، 170 میلیارد ریال در بخش خدمات، صنعت، کشاورزی و 65 میلیارد ریال در بخش مسکن مهر سرمایه گذاری شده است.
  وی بهره برداری از این طرح ها را در شهرستان های تالش، انزلی، صومعه سرا ، رودبار و آستانه اشرفیه در قالب صنعت، کشاورزی، خدمات و مسکن عنوان کرد.
  وی اضافه کرد: یکصد واحد مسکونی تحت عنوان مهرکارگری و کارمندی از طرح های شرکت های تعاونی به مردم تحویل می شود.

  ** مصمم هستیم تا سال 96 نرخ بیکاری گیلان را تک رقمی کنیم
  ایزددوست با بیان اینکه کارگروه اشتغال یکی از کارگروه های مهم استان است، گفت: اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی دبیر این کارگروه است.
  وی افزود: اشتغال یکی از مشکلات اصلی جامعه است و با تاکیداتی که استاندار نیز در این ارتباط دارد، تمامی دستگاه های اجرایی باید برای رفع این معضل اهتمام داشته باشند.
  وی با بیان اینکه نرخ بیکاری گیلان در سال 91 ، سه و چهار دهم بالاتر از متوسط کشوری بود، گفت: اکنون فاصله نرخ بیکاری استان علاوه بر کاهش نسبت به سال 91 ، با متوسط کشوری برابر شده است.
  ایزددوست تصریح کرد: براساس آمار مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی سه سال اخیر، فضای کسب و کار نیز بهبود یافته و بین رتبه اول تا سوم کشور را داشته ایم.
  وی یادآور شد: همچنین از 14 هزار و 500 مسکن مهر مورد تعهد شرکت های تعاونی، توانستیم بیش از 10 هزار واحد را آماده کنیم و تحویل متقاضیان بدهیم.
  مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گیلان کاهش حوادث ناشی از کار و بیمه بیکاری را از دیگر دستاوردهای این اداره کل عنوان و تصریح کرد: رشد 62 درصدی اشتغال مجدد مستمری بگیران بیمه از دیگر این دستاوردهاست.
  وی با بیان اینکه تا سال 92 کانون کارآفرینی در استان وجود نداشت، تصریح کرد: در سال 93 کانون کارآفرینی در گیلان شکل گرفت و سال گذشته در زمینه کارآفرینی، یک کرسی ملی را بدست آوردیم.
  به گفته ایزددوست، نزدیک به سه هزار و 350 تعاونی فعال و در دست اجرا در گیلان وجود دارد که حاصل فعالیت آن، اشتغال 40 هزار نفر است.
  دوم تا هشتم شهریورماه (سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر) به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.
  7296 / 2007

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی