اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۶۶ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۹
  مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مشهد:

  کلاس‌های تقویت کارآفرینی در مدارس کشور اجرا می‌شود/ برگزاری جشنواره علوم تجربی در اصفهان

  مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: 250 مربی برای دو هزار دانش آموز کلاس‌هایی در جهت تقویت کار آفرینی برگزار می‌کنند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، عظیم محبی ظهر امروز در اختتامیه دومین مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی اظهار داشت: نهال نوجوان خوارزمی در دو سالگی به ثمر نشسته و این بهترین جمله برای توصیف عملکرد این جشنواره است، با اینکه سال دوم این جشنواره است اما ثمرات آن به اندازه درخت بیست ساله است.

  مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش در رابطه با شاخص عملکرد این جشنواره، خاطرنشان کرد: سه میلیون دانش آموز متوسطه اول که نزدیک به 80 درصد دانش آموزان را شامل می‌شوند در این جشنواره شرکت کرده‌اند که این آمار نشان دهنده عملکرد این جشنواره است.

  وی از وجود سه فعالیت اصلی کیفیت بخش در حوزه آموزش و پرورش خبر داد و افزود: فعالیت حوزه دانش آموزی برگزاری جشنواره خوارزمی، فعالیت حوزه معلمان جشنواره رقابت تدریس معلمان که در 14و  15 شهریورماه در تبریز برگزار می‌شود و فعالیت حوزه مدیران طرح تعالی مدارس است که در آبان ماه در تهران برگزار می‌شود.

  محبی تصریح کرد: در کنار فعالیت‌های اصلی دو جشنواره دیگر نیز وجود دارد؛ شامل جشنواره علوم تجربی که در آذرماه در اصفهان برگزار می‌شود و جشنواره نقش مدرسه در شکل گیری هویت مدرسه نیز در بهمن ماه در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

  مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این جشنواره تاثیر زیادی بر ماهیت یادگیرنده و کنجکاوی او دارد، عنوان کرد: اسناد تحولی این جشنواره نشان دهنده تمام ساحت‌های تربیت است و نکته مهم تقویت روحیه کار آفرینی و توجه به اقتصاد مقاومتی است.

  وی در رابطه با برنامه‌های در نظر گرفته شده برای کارآفرینی گفت: 250 مربی برای دو هزار دانش آموز کلاس‌هایی در جهت تقویت کار آفرینی برگزار می‌کنند، همچنین با مشارکت سازمان محیط زیست سال آینده بیشترین محور پژوهش‌های جشنواره در حوزه محیط زیست و آب است.

  محبی در رابطه با راهبردهای جشنواره افزود: رویکرد جشنواره مدرسه محوری و شاخص آن میزان فعالیت دانش آموزان است، همچنین نقش آفرینی همه معلمان نیز دارای اهمیت زیاد است و بین موضوعات کتاب‌های درسی و نیازهای جامعه نیز باید پیوند برقرار شود.

  مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش در ادامه تصریح کرد: از دیگر راهبردهای این جشنواره بهره گیری از ظرفیت اولیاء و نهادهای محلی، زمینه سازی جهت فعال شدن آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها در مدارس، برنامه ریزی در جهت بازدیدهای علمی هدف دار و همچنین برنامه ریزی در جهت پیوند مدارس با پژوهش سراهای دانش آموزی است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی