اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۶۴ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۸

  برگزاری مسابقات کشوری ساخت بازی های رایانه ای در گرگان

  گرگان - ایرنا- مسابقات کشوری استارتاپ ویکند (ساخت بازی های رایانه های) با حضور 25 تیم از سراسر کشور در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک گرگان در حال برگزاری است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از دریافتی روز پنجشنبه ایرنا، معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان گلستان گفت: این مسابقات به همت موسسه پویندگان قله های دانش از مجموعه سازمان های مردم نهاد جوانان گلستان و به مدت سه روز ادامه دارد.
  محمود متقی با اشاره به میزبانی گرگان از این رقابت ها ، افزود: در برگزاری این مسابقات اداره کل ورزش و جوانان، پارک علم و فناوری و اداره کل فنی و حرفه ای گلستان نیز همکاری دارند.
  به گفته وی، در پایان این رقابت ها به تیم ها و نفرات برتر در رشته های مختلف از سوی برگزارکنندگان جوایزی اهداء خواهد شد.
  معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان پیش از این گفته بود که ٢٧ تا ٢٩ مرداد ماه دومین استارتاپ ساخت بازی‎ های رایانه‎ای با حضور تیم‎های آزاد در بخش‎های طراح بازی، طراحی مرحله، گرافیست بازی، برنامه نویس و کار با موتور بازی در استان برگزار می شود.
  به گفته قاسم قندهاری، این استارت آپ با رویکرد تولید بازی رایارانه ای و حمایت از تولیدکنندگان این بازی ها برگزار می‎شود.
  با بیان این که امروز بازی رایانه‎ای جایگاه خود را به خوبی پیدا کرده است و هر روز تعداد استفاده کنندگان از این برنامه‎ها بیشتر می‎شود، گفته بود: اگر چه ایران نسبت به کشورهای غربی در تولید بازی ریارانه‎ای نوپا محسوب می‎شود، اما با توجه به تقویت چرخه تولید و حمایت از تولیدکنندگان بازی‎های رایانه‎ای آینده روشنی در انتظار است.
  به گفته وی امروز کاربران زیادی از بازی های رایانه‎ای استفاده می‎کنند و بیشترین مخاطب بازی‎های رایانه‎ای در ایران جوانان و نوجوانان هستند.
  مدیرعامل ایرانا تولیدکننده بازی‎های رایانه‎ای نیز از ٤٠ میلیون تومان جوایز غیر نقدی برای برترین‎های استارتاپ بازی‎های رایانه‎ای گلستان خبر داد.
  پیمان یعقوبی گفت که تلاش می شود گلستان را به عنوان قطب ساخت بازی رایانه‎ای در کشور مطرح کنیم.
  وی به جوایز استارتاپ ساخت بازی رایانه‎ای اشاره کرد و یادآور شد: برای تیم‎های برتر شرکت رایگان در دوره ساخت بازی که به مدت ٢٠٠ ساعت بوده ،در نظر گرفته شده است.
  یعقوبی به معرفی تیم‎های برتر شرکت کننده به پارک علم فناوری استان گلستان نیز اشاره کرد و گفت: با این اقدام به دنبال این هستیم که شرکت‎های برتر بتوانند از مزایای پارک علم و فناوری بهره‎مند شوند.
  وی با یادآوری این که تلاش می شود زمینه مناسبی برای شرکت‎های داخلی حاضر در این استارتاپ در نظر گرفته شود، افزود: استارتاپ حامیان مالی خوبی برای ساخت بازی رایانه‎ای در استان گلستان پیدا کرده است.
  مدیرعامل ایرانا همچنین گفت: شش شتاب دهنده و سرمایه‎گذار در این رویداد حضور دارند و از پروژه‎‎های برتر تا سقف ٤٠ میلیون تومان حمایت خواهند کرد.
  یعقوبی با بیان این که توجه به بازی های رایانه‎ای می‎تواند یک میلیون شغل در ایران ایجاد کند، یادآور شد: بازی رایانه‎ای از این جهت که بر تفکر در سنین کودکی و نوجوانی تاثیر گذار است و همچنین بازیکن در استفاده از بازی نرم افزاری به عنوان شخص اول است، اهمیت دارد.
  1648

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :استارتاپ