اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۶۲ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۸

  برای تشکیل دانشگاه های کارآفرین درکشور نیاز به تلاش های جدی است

  ساری- ایرنا- دبیرکل هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: باید برای تشکیل دانشگاه های نوآفرین و کار آفرین که جز نسل سوم و چهارم دانشگاه ها است، تلاش های جدی صورت گیرد.

  علی محمد نوریان چهارشنبه شب درجمع روسای دانشگاه های آزاد اسلامی استانهای شمالی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت اله آملی شهرستان امل افزود: فعال تر شدن روسای دانشگاه ها دربخش کارآفرینی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی باید جدی گرفته شود ونباید فقط به جنبه های تئوری توجه داشت، چرا که عملیاتی شدن آموزش ها باعث توفیق دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن دربازارکار خواهد شد.
  وی با ارایه مدلی برای نزدیک تر شدن رابطه دولت ، صنعت و دانشگاه گفت: براساس آخرین مدل جهانی طراحی شده پس از سال 2010 بعد چهارم عوامل فرهنگی شامل مردم و شبکه های اجتماعی هستند ونگاه ورویکردهای جدید جامعه باید دست مایه آموزش ها وایده های خلاقانه برای کارآفرینی در حوزه پژوهش های دانشگاهی باشد.
  ** تحصیل یک میلیون و700هزار دانشجو در دانشگاه آزاد
  دبیرکل هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به تحصیل حدود یک میلیون و هفتصد هزار دانشجو در دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور اشاره کرد وادامه داد: وجود این تعداد دانشجو در سراسر کشور، ظرفیت عظیمی هست که می توان با هدایت درست به سمت کارآفرین شدن، تحول اساسی در اقتصاد واشتغال زایی درکشور ایجاد کرد.
  نوریان ادامه داد: فارغ التحصیل شدن بیش از پنج و نیم میلیون نفرازاین دانشگاه،ظرفیت های عظیمی است که دانشگاه آزاد می تواند برای کارآفرینی ونزدیک کردن چرخه علم به عمل ایفای نقش داشته باشد.
  وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک نهاد علمی انقلاب اسلامی است، اظهارکرد: پس از پیروزی انقلاب از سوی امام (ره) نهاد های مختلفی با کارکرد های متفاوت ایجاد شد که دانشگاه آزاد اسلامی را می توان از جمله نهاد هایی دانست که در زمینه علمی ایجاد شده است.
  نوریان با اشاره به نقش راهبردی وکلیدی مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی در پایه گذاری دانشگاه آزاد تصریح کرد : دانشگاه آزاد اسلامی جز آن دسته از نهاد های انقلاب است که مظلوم واقع شده است.
  دبیر کل هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به جایگاه هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بالاترین مرجع راهبردی دانشگاه آزاد تصریح کرد: تاکید ریاست هیات موسس بر کیفی سازی این دانشگاه است.
  نوریان، با اشاره به جایگاه هیات نظارات در دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: هیات عالی نظارت در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان اتاق فکر برای ارزیابی وارتقا کیفیت در این دانشگاه با مشخص نمودن نقاط قوت وضعف وفرصت ها و تهدید ها براساس شاخص و سنجه های بومی سازی شده عمل می کند.
  نوریان با اشاره به اینکه از سوی دبیرخانه هیات موسس بیش از 300 فعالیت در دانشگاه آزاد اسلامی شناسایی شده است اظهار کرد: در حال حاضر 10درصد این فعالیتها در 33 زیر گروه تخصصی مشخص شده است و به عنوان شاخص های ارزیابی مورد بررسی قرار گرفته اند.
  این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب مسوولان بایستی به صورت علمی وبراساس شایسته سالاری صورت پذیرد ، خاطر نشان کرد :شاخص انتخاب مدیران ومسوولان در این دانشگاه مشخص شده که ملاک ومعیار انتصاب ها با رعایت این شاخص هاست.
  ک/7327/1899

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی