اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۵۹ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۸

  گسترش مشاغل سبز با جدیت دنبال شود

  همدان - ایرنا - مدیرکل توسعه پایدار، آمار و اقتصاد محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست گفت: گسترش کارآفرینی و مشاغل سبز (مشاغل مرتبط با فن آوری پاک و دوستدار محیط زیست ) در سال جاری باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

  زهرا جواهریان روز پنجشنبه در آیین اختتامیه نشست منطقه ای آموزش، پژوهش و توسعه پایدار در همدان افزود: یکی از موضوع های مورد تاکید سازمان حفاظت محیط زیست توسعه پایدار و مشاغل سبز است.
  وی اضافه کرد: توسعه کارآفرینی بند نخست اقتصاد مقاومتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب است که از آن در سازمان محیط زیست به عنوان کارآفرینی سبز یاد می شود.
  وی بیان کرد: به منظور گسترش مشاغل سبز با وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی تفاهم نامه ای منعقد شده تا با بستر سازی زمینه تحقق این موضوع را فراهم سازد.
  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا مدیرکل توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست اظهارکرد: ارائه آموزش به دانش آموختگان دانشگاهی و استفاده از این ظرفیت برای وارد کردن آنها به موضوع کارآفرینی با سه هدف حفظ محیط زیست، تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد فرصت شغلی نیز در دستور کار است.
  جواهریان افزود: مسئولان آنچه منجر به تحقق مشاغل سبز می شود معرفی کنند چون هدف این مجموعه آموزش 40 پژوهشگر در هر مرکز است.
  وی اضافه کرد: کارآفرینی سبز باید شغل پایدار و شایسته باشد یعنی از خدمات تامین اجتماعی و بیمه برخوردار بوده و ضمن رعایت ایمنی و بهداشت در آن ، شغل پایدار باشد.
  دومین نشست منطقه ای آموزش، پژوهش و توسعه پایدار غرب کشور با حضور استانهای ایلام، کردستان، کرمانشاه و لرستان به میزبانی محیط زیست استان همدان به مدت سه روز برگزار شد.
  به مشاغل مرتبط با فن آوری پاک و دوستدار محیط زیست و به طور کلی مشاغلی که با تولید انرژی و محصولات پاک در ارتباط است مشاغل سبز گفته می شود این مشاغل ملزم به رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشت حرفه ای در واحدهای شغلی مربوط به خود هستند.
  7526/2087

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی