اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۵۸ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۶
  مدیر پخش و بازاریابی حوزه هنری:

  اصفهان قطب فروش فیلم‌های سینمایی است/قدس وساحل پرمخاطب‌ترین سینما

  اصفهان - مدیر پخش حوزه هنری گفت: به دلیل کیفیت خوب سینماهای اصفهان در رده ممتاز و مدرن استان اصفهان قطب فروش سینمای ایران محسوب می شود و رتبه نخست جذب مخاطب را با توجه به تعداد سالن دارد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا فرجی شامگاه سه‌شنبه پس از بازدید از سینما خانواده اصفهان که بازسازی آن از هفته گذشته آغاز شده است، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجموعه سینماهای استان اصفهان در سطح مدرن و ممتاز با کیفیت بسیار خوب قرار می‌گیرد و یکی از دلایلی که استان اصفهان قطب فروش سینمای ایران قرار گرفته است به دلیل کیفیت سالن‌های آن است.

  وی افزود: در واقع در سالهای گذشته سالن سینمای سپاهان و قدس در شهر اصفهان گرچه مانند فلسطین به شکل کامل بازسازی نشدند اما تغییراتی در سیستم پخش، نمای سالن‌ و اقداماتی برای دوسالنه شدن سینما قدس انجام شد که در جذب مخاطب بسیار تاثیرگذار بود.

  پردیس‌های سینمایی خاطره خوبی برای مخاطب ایجاد می‌کند

  سخنگوی شورای صنفی نمایش با اشاره به اینکه ایجاد پردیس‌های سینمایی به دلیل شرایط و موقعیت خاص خاطره خوبی برای مخاطب ایجاد می‌کند که در جذب آنها به سینما موثر است، بیان داشت: از سویی تولید نیز سهم بسزایی در  بخش صنعت سینمای کشور دارد و اگر از سوی وزارت ارشاد درست مدیریت شود مخاطب حال حاضر حتما به سمت سینما جذب می شود.

  وی با بیان اینکه  در دو سال اخیر آمار فروش سینمای ایران خوب بوده است، ادامه داد: در سال گذشته درآمد حاصل از فروش فیلم سینمای ایران حدود ۷۵ میلیارد تومان و امسال نیز تا مقطع فعلی حدود ۹۰ میلیارد تومان بوده است که بخشی از این آمار خوب به بازسازی سالن‌ها و کیفیت پخش فیلم‌ها برمی‌گردد.

  فرجی با بین اینکه موسسه بهمن سبز در آبادان و تبریز، نیز در حال بازسازی سینما است، تاکید کرد: مخاطب زمانی جذب سینما می شود که با خاطره خوب از سینما خارج شود که این امر به کیفیت سینما نیز بستگی خاصی دارد.

  وی ادامه داد: سالن سینما، فیلم و مخاطب است سه ضلع یک مثلث هستند و مخاطب برای جذی به سینما به یقین دو قطب مذکور را در درنظر می گیرد.

  بازخورد خوب بازسازی سینماها در اصفهان

  مدیر پخش و بازاریابی حوزه هنری تصریح کرد:  موسسه بهمن سبز از بازسازی سینماها به ویژه در استان و شهر اصفهان بازخورد خوبی را دریافت کرده است و بر این اساس کار بازسازی سینماها را در این استان و شهرهای دیگر ادامه می‌هد.

  وی درباره آمار فروش سینماهای ایران نیز گفت: پردیس سینمایی کوروش، آزادی و هویزه مشهد به ترتیب بیشترین آمار فروش فیلم پردیس‌های سینمایی را دارند اما در ارتباط با فروش فیلم در سالن‌های سینمایی تک سالنه و دو سالنه اصفهان در رتبه نخست قرار دارد.

  فرجی بیان داشت: در وضعیت فعلی قدس و ساحل پرمخاطب‌ترین سینماهای شهر اصفهان هستند و در شهرستان‌ها نیز به ترتیب شاهین‌شهر، فولادشهر و گز از سینماهای بازسازی شده حوزه هنری بیشترین آمار فروش را دارند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی