اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۵۴ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۷

  الگوی ما اقتصاد مقاومتی است که دارای پایه علمی است

  نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: پیشرفت اقتصادی نیاز به الگو دارد و الگوی ما اقتصاد مقاومتی است که دارای پایه علمی است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام سیداحمد میرعمادی، در همایش فرهنگی - اقتصادی استان لرستان با بیان این که توفیقی حاصل شد تا برای یک هدف مقدس و کار ارزشمند نظیر سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در کنار هم جمع شویم، گفت: رسول‌الله (ص) در احادیث خود بیان کردند که عبادت 10 قسمت است و 9 قسمت آن کار و تلاش است. نیاز است تا انگیزه الهی و اخلاص در عمل برای خدمت به مردم ولایت‌مدار، مومن، انقلابی و شهیدپرور لرستان که شایسته خدمت هستند، قدمی برداریم.

  او با اشاره به سخن علما و دانشمندان مبنی بر این که پیشرفت و موقعیت هر ملتی مرهون چهار عامل رهبری خردمند و حکیم، مردم بصیر و آگاه، فرهنگ غنی و متعالی و اصیل و اقتصاد سالم است، اظهار کرد: اگر در جامعه‌ای این چهار عنصر با هم جمع شوند یقیناً پیشرفت و تعالی و رشد به دنبال خواهد داشت.

  امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به این که ایران اسلامی از رهبری مقتدر، حکیم، دانا، هوشمند، مجتهد، با تقوا و با درایت همچون رهبر فرزانه انقلاب برخوردار است، یادآور شد: مردم به حق در طول این 37 سال دین خود را به نظام ادا کرده‌اند. در لرستان تقدیم 6300 شهید گویای این واقعیت است که مردم لرستان مردمی فداکار، ایثارگر و معتقدند.

  وی با اشاره به این که امروز سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به ایران است، تصریح کرد: هزاران نفر از مردم لرستان در دفاع از این مملکت اسیر و شکنجه شدند و سختی‌ها را تحمل کردند و آنها نیز جزو کاروان ایثار و شهادت هستند.

  میرعمادی بیان کرد: فرهنگ 4000 سال مردم لرستان گویای تمدنی است که برجا مانده و این نشان می‌دهد که مردم استان سابقه‌ فرهنگی درخشانی دارند و در کنار این عوامل عامل دیگری نیز به اراده سرمایه‌گذار بستگی دارد که اقتصاد سالم و پیشرفته را رقم می‌زند.

  نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به این که فرهنگ و اقتصاد دو عنصر مکمل هستند و فرهنگ فراهم‌ کننده بستر اقتصاد و به عنوان ریل‌گذاری برای تقویت اقتصاد است، تصریح کرد: اقتصاد نیز تقویت‌ کننده فرهنگ است و نمی‌توانیم فرهنگی بدون اقتصاد داشته باشیم. فقر زنگ خطری است برای ما که باید در راستای حل آن به مسئله اقتصاد توجه شود. اقتصاد بدون فرهنگ توخالی است و تکامل واقعی را به ارمغان نخواهد آورد.

  میرعمادی با اشاره به این که برای پیشرفت اقتصاد لوازمی نیاز است که باید به آنها عنایت داشت، اضافه کرد: اولین عامل برای پیشرفت اقتصاد، عزم عمومی و اراده همگانی است و دومین عامل کار و تلاش و کوشش و کارآفرینی است و ما کارآفرینی را بالاترین عبادت می‌دانیم؛ چرا که سیره ائمه (ع) در کارآفرینی بوده است.

  نماینده ولی فقیه در لرستان همچنین گفت: اگر نظام می‌خواهد، در دنیا الگو باشد باید به اقتصاد توجه کند؛ چرا که اقتصاد و فرهنگ دو بال سعادت و تکامل برای انسان هستند. کارآفرینی عامل دیگری در پیشرفت اقتصاد است و رزمنده‌ای که در اقتصاد مقاومتی قدم برمی‌دارد، مانند رزمنده‌ای است که در هشت سال دفاع مقدس ایثار کرده است. عرق شخص کارگر و کارآفرین مانند خون شهیدی است که به زمین ریخته شده و این افتخار است برای ما که در مکتب اسلام پیامبر اکرم (ص) بر دست کارگر بوسه می‌زند و می‌فرماید که این دست آتش جهنم به آن نمی‌رسد.

  وی گفت: پیشرفت نیاز به فرهنگ کار، تلاش، خودباوری و پذیرش ظرفیت‌ها و قابلیت‌هایی دارد.

  میرعمادی بیان کرد: پیشرفت اقتصادی نیازمند تعامل، همدلی، وحدت، انسجام و یکپارچگی است. همچنین پیشرفت اقتصاد نیازمند فضای امیدی است که باید جامعه را امیدوار کند؛ چرا که با یأس و ناامیدی راه به جایی نمی‌بریم.

  نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به این که پیشرفت اقتصادی نیازمند الگو است و این الگو را مقام معظم رهبری تحت عنوان اقتصاد مقاومتی که پایه علمی دارد، برای ما مشخص کرده‌اند، اضافه کرد: همه دانشمندان بر الگوی اقتصاد مقاومتی صحه گذاشتند و خوشبختانه لرستان به عنوان یکی از استان‌های الگو و نمونه انتخاب شده است و امروز با توجه به این مسئله مسئولیت سرمایه‌گذاران بسیار سنگین است. مخصوصاً کسانی که اصالتاً لرستانی باشند. لرستان مهیا و آماده است تا بستر مناسب در همه زمینه‌ها را برای کار اقتصادی فراهم کند و باید احساس مسئولیت کنیم و بیاییم این وظیفه سنگین را انجام داده و اقدام و عمل داشته باشیم.

  نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: هفته فرهنگی و اقتصادی لرستان فرصت مناسبی است برای معرفی و شناساندن ظرفیت‌ها و توانمندی‌های لرستان به عموم مردم، مسئولان مرکز و سرمایه‌گذاران. از همه کسانی که از سر تعهد و اخلاص برای رضای خدا خدمت و برای جوانان اشتغال ایجاد می‌کنند، تشکر می‌کنم و دست کسانی را که در لرستان فرصت شغلی برای جوانان ایجاد می‌کنند، می‌بوسم.

  میرعمادی همچنین از تلاش و کوشش مهندس سازور، استاندار لرستان تقدیر کرد و یادآور شد: استاندار لرستان هر آن چه را لازم باشد برای سرمایه‌گذاری در استان مهیا کرده تا شاهد شکوفایی کارها در لرستان باشیم. خیلی از پروژه‌هایی که در لرستان راکد بودند، امروز احیا شدند و این قدم مبارکی است.

  میرعمادی با اشاره به این که نیاز است در نظام جمهوری اسلامی الگوی اقتصادی ایجاد کنیم، بیان کرد: البته امروز کشور ما الگوی نظامی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است و این مهم در سایه خودباوری ایجاد شده است.

  وی گفت: در لرستان استعدادهای خدادادی زیادی وجود دارد که باید تبدیل بالفعل شوند تا آسایش و آرامش برای مردم استان به ارمغان بیاید.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی