اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۵۰ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۷
  معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

  آموزش ها با نیاز بازار کار مطابق نیست

  گرگان - معاون توسعه و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عدم تطابق آموزش با نیاز بازار را مشکل جدی در حوزه اشتغال دانست.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، عیسی منصوری ظهر چهارشنبه در سومین جلسه کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار کرد: در سال‌های اخیر به دلیل بحران و رکودی که بر کشور حاکم بود طرف تقاضای بازار کار دچار افول شد و شاهد ریزش نیروهای کار رسمی و صنعتی در کارخانه‌ها بودیم.

  وی افزود: فرصت‌های جدید اشتغال به‌سختی ایجاد می‌شود و شاهد حجم عظیمی از رشد جمعیت وارد شونده به بازار کار هستیم که دراین‌بین واگرایی زیادی وجود دارد.

  معاون توسعه و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: هرچند تلاش کردیم عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران کنیم اما فشارها همچنان باقی‌مانده و به‌رغم بیکاری فراوان و افزایش نیروی کار همچنان نیروی کار ماهر و آشنا به فنّاوری نداریم.

  وی به دلایل این اتفاق اشاره و تصریح کرد: به دلیل سیاست‌هایی که از گذشته در سیستم آموزشی وجود داشت، فارغ از بحث تطابق با نیازهای بازار، به تولید نیروی فارغ‌التحصیلمی پرداخت و این اشکال در حوزه مهارتی نیز وجود داشت.

  منصوری عدم تطابق آموزش با نیاز بازار را مشکل جدی در حوزه اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: هرچند هم‌اکنون سیاست‌های کلان اشتغال داریم اما در عین لازم بودن کافی نیست و لازم است برنامه‌های منطقه‌ای هم داشته باشیم.

  معاون توسعه و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان اینکه سیاست‌های سطح کلان به‌تنهایی موجب اشتغال نخواهد شد، خاطرنشان کرد: این سیاست‌ها لزوماً منجر به توسعه نمی شوند و در کنار آن باید برنامه هایی هم در سطح منطقه داشته باشیم.

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه این وزارتخانه مسئول شناساندن ظرفیت ها و مزیت های اشتغال در کشور است، افزود: این وزارت خانه هماهنگ کننده بین دستگاه هاست تا به گونه ای عمل شود که از حالت منفعل خارج شده و موجب رونق کسب و کار شود.

  وی با بیان اینکه گلستان ظرفیت های زیادی برای توسعه و ایجاد اشتغال دارد، گفت: مباحث گردشگری و ict و it در این استان مورد توجه قرار گرفته است و براساس مطالعات کارشناسان معتقدیم منجر به توسعه استان می شود.

  به گفته منصوری هم اکنون طرح اشتغال فراگیر، توسعه رسته ها با اشتغال منطقه ای (تکاپو) و کارآفرینی از جمله طرح های اولویت دار وزارت تعاون در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی