اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۴۰ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۶
  رئیس دانشگاه شهرضا در گفت‌وگو با تسنیم:

  شهرک‌ فناوری و کارآفرینی در دانشگاه شهرضا راه‌اندازی می‌شود

  رئیس دانشگاه شهرضا گفت: بنیان‌گذاری شهرک‌های فناوری و کارآفرینی دانش بنیان از اهداف چشم انداز 1404 دانشگاه شهرضا است.

  حمیدرضا کریم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرضا، با اشاره به روند توسعه دانشگاه شهرضا در سال 95 - 94 اظهار داشت: در بخش امور تشکیلاتی در سال گذشته موفق شدیم بنیاد خیران حامیان دانشگاه را ایجاد کنیم.

  وی با اشاره به رشته‌های تحصیلی این دانشگاه، افزود: دانشگاه شهرضا دارای 6 رشته، مهندسی تکنولوژی کامپیوتر، سخت افزار، مهندسی تکنولوژی کامپیوتر- نرم افزار، مهندسی کامپیوتر- نرم‌افزار، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و ریاضیات و کاربردها است و در مجموع در بخش روزانه با 370 و در بخش شبانه با 270 دانشجو فعالیت می‌کند.

  رئیس دانشگاه شهرضا با اشاره به وجود 20 آزمایشگاه در رشته‌های مهندسی مکانیک، برق و کامپیوتر و کارگاه‌های دروس عمومی در دانشگاه شهرضا، گفت: تعداد دانشجویان پذیرفته شده در دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه 20 نفر است.

  وی با اشاره به ایجاد انجمن‌های علمی در دانشگاه شهرضا، گفت: انجمن‌های علمی بازی‌های رایانه‌ای، ریاضی، IEEE، رباتیک، برق، مکانیک، کامپیوتر در دانشگاه شهرضا ایجاد شده است.

  کریم‌زاده با اشاره به اخذ تفاهم‌نامه با دانشگاه صنعتی اصفهان، افزود: امضاء تفاهم‌نامه با شرکت داما برای ایجاد مدرن‌ترین آزمایشگاه الکتروشیمیایی و شرکت در انجمن‌ها و نمایشگاه‌های پژوهشی از جمله فعالیت‌های پژوهشی این دانشگاه است.

  وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه شهرضا، گفت: نشریه دانشجویی مداد، خبرنامه انجمن IEEE، کانون دانشجویی موسیقی، کانون دانشجویی فیلم و عکس، کانون فرهنگی حدیث مهر، کانون دانشجویی تئاتر وحدت و تشکل دانشجویی بسیج از جمله فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه شهرضا است.

  رئیس دانشگاه شهرضا با اشاره به ایجاد درگاه فرهنگی در سامانه نظارت و ارزیابی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، بیان کرد: دانشجوی این دانشگاه موفق شد رتبه نخست جشنواره کشوری دانشجوی بازی‌ساز در بخش‌های فنی، هنری و گیم پلی کسب کند.

  وی افزود: کسب مدال برنز در مسابقات کشتی المپیاد کشور، کسب مدال طلا و برنز در مسابقات کشتی انتخابی المپیاد (منطقه‌ای)، کسب مدال برنز در مسابقات تکواندو انتخابی المپیاد دانشجویی (منطقه‌ای) از دیگر فعالیت‌های فرهنگی- دانشجویی این دانشگاه است.

  کریم‌زاده بیان کرد: در بخش امور زیربنایی و عمران طرح جامع عمرانی دانشگاه با انتخاب مشاور ذیصلاح در سطح 205 هکتار انجام شده و پیگیری برای تأمین امکانات زیربنایی آن در حال انجام است. نخستین ساختمان آموزشی دانشگاه به مساحت 1000 متر مربع در هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و دو بال الحاقی به نخستین ساختمان آموزشی دانشگاه به مساحت 3000 متر مربع در حال ساخت است.

  رئیس دانشگاه شهرضا با اشاره به شروع به احداث نخستین ساختمان خیرساز دانشگاه به مساحت 2400 متر مربع، گفت: تعداد دانشجو در افق طرح، 10 هزار نفر است و سرانه زمین به ازای هر دانشجو، 200 مترمربع است.

  وی با بیان اینکه شعار دانشگاه شهرضا، "با همت و خودباوری در مسیر دانش و فناوری" است، بیان کرد: چشم‌انداز 1404 دانشگاه شهرضا سه دوره 3 ساله است. ایجاد و توسعه دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، دانشکده مهندسی مکانیک و انرژی، دانشکده فناوری‌های نوین، دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم نوین کشاورزی و منابع طبیعی در چشم انداز  1404 دانشگاه شهرضا دیده شده است.

  کریم‌زاده با بیان اینکه آموزش بر پایه کارآفرینی و ایجاد روحیه خودباوری یکی از اهداف چشم انداز 1404 دانشگاه شهرضا است، گفت: رفع نیازهای صنایع داخلی و پیشبرد علمی در سطح بین‌المللی و بنیان‌گذاری شهرک‌های فناوری و کارآفرینی دانش بنیان از دیگر اهداف چشم انداز  1404 دانشگاه شهرضا است.

  رئیس دانشگاه شهرضا با انتقاد از اینکه از ماده 180 بودجه‌ای به این دانشگاه تخصیص پیدا نکرد، گفت: یک شهر با آموزش عالی آن رشد می‌کند و به ازای هر دانشجو 3 کار مستقیم و 7 کار غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

  وی با بیان اینکه دانشگاه شهرضا به پذیرفته‌شدگان ممتاز در مقطع کارشناسی ماهیانه 2 میلیون ریال کمک هزینه تحصیلی می‌پردازد، گفت: این آیین‌نامه با هدف شناسایی و حمایت از دانشجویان پذیرفته شده ممتاز در مقطع کارشناسی و فراهم آوردن امکانات آموزشی،‌ پژوهشی و رفاهی برای اعتلای سطح کیفی دانشگاه تدوین شده است.

  کریم‌زاده با اشاره به شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی مقطع کارشناسی، افزود: در مورد دانشجویان پذیرفته شده از طریق آزمون ورودی سازمان سنجش، به رتبه‌های زیر 2500 کشوری، در صورت پذیرفته شدن در یکی از رشته‌های این دانشگاه به مدت یک سال تحصیلی مبلغ دو میلیون ریال پرداخت می‌کند. کارهای مقدماتی ایجاد دو رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه انجام شده است و برای ابلاغ آن از دفتر گسترش به دفتر وزیر ارسال شده است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی