اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۳۹ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۶

  نخستین مرکز هم‌افزایی و تعاملات اقتصادی کارآفرینان رونمایی شد

  نخستین مرکز هم‌افزایی و تعاملات اقتصادی کارآفرینان (مهتاک) با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری رونمایی شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، اصغر نورالله‌زاده در این مراسم ابراز امیدواری کرد: آغاز به کار این شبکه فرصت مناسبی برای عرضه محصول افرادی که قادر به تولید در محیط‌های خانگی و روستایی هستند فراهم کند.

  وی گفت: شبکه مهتاک ظرفیت و قابلیت لازم برای افراد و نهادهای کم‌برخوردار را به وجود می‌آورد و به توسعه کسب و کار در کشور منجر می‌شود تا محصولات با نگاه درون‌گرایی تولید و با نگاه برون‌گرایی به بازارهای عرضه متصل شود.

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه ویژگی‌های مهتاک را مورد اشاره قرار داد و گفت: مرکز هم‌افزایی و تعاملات اقتصادی کارآفرینان (مهتاک) به صورت شبکه مجازی طراحی شده و افراد را به سمت حوزه‌های کسب و کار و بازار فعالیت سوق می‌دهد به این نحو که تولیدکنندگان می‌توانند صفحات مجازی برای معرفی محصول خود و فروشندگان نیز اقدام به بازاریابی و فروش آن محصول داشته باشند.

  نورالله زاده گفت: در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری بر توانمندسازی گروه‌های کم‌درآمد و واحدهای تولیدی خرد و کوچک تاکید شده است و با توجه به اینکه دسترسی این افراد و بنگاه‌ها به بازار محدود است باید در حوزه توانمندسازی توانایی لازم برای حضور موثر و رقابت‌پذیر در بازار را داشته باشند.

  وی ادامه داد: معمولا این توانایی بسیار اندک یا ضعیف است لذا با توجه به اینکه حمایت مالی به تنهایی کافی نیست بحث ارتقای توانمندی و رقابت‌پذیری آنها باید مدنظر قرار گیرد و شبکه‌ای ایجاد شود که در آن فعالیت خود را ادامه دهند و ارتقای سطح کیفی و مزیت رقابتی در بازار پیدا کنند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، قالب شبکه مهتاک همانند اینستاگرام بوده و افراد می‌توانند ضمن ایجاد پروفایل برای کسب و کار، به طور رایگان و بدون هزینه کالاها و محصولات خود را معرفی و جهت فروش عرضه کنند. در این شبکه 16 هزار فعالیت کسب و کار پیش‌بینی شده و به طور یک مجتمع تجاری هدفمند امکان عضویت رایگان افراد در آن تعریف شده است.

  در این شبکه که فضای مبادلات اقتصادی میان افراد را فراهم کرده (تولیدکننده و فروشنده) تنها کسب و کارهایی که تولید کالا و خدمات آن ایرانی باشد قابل عرضه است. از جمله ویژگی‌های شبکه مهتاک نرم‌افزار تحت موبایل آن است که به صورت اندورید و IOS قابلیت دانلود دارد. نظارت و کنترل بر پروفایل و عرضه محصول مناسب از دیگر قابلیت‌های شبکه به شمار می‌رود.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی