اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۳۶ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۴

  نهاوندیان: اشتغال زایی نیازمند دمیدن روح کارآفرینی و تشویق روحیه ابتکار است

  تهران- ایرنا- «محمد نهاوندیان» رئیس دفتر رئیس جمهوری، اولویت جدی و اصلی کشور را مبارزه با معضل بیکاری دانست و تاکید کرد که اشتغال زایی نیازمند دمیدن روح کارآفرینی و تشویق روحیه ابتکار است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، نهاوندیان عصر یکشنبه در جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان کهگیلویه و بویر احمد افزود: باید به بنگاه های اقتصادی کمک نماییم تا آنها نیز به ارزش افزوده ملی اضافه نمایند.
  رئیس دفتر رییس جمهوری گفت: لازمه بنگاهی که حاصل کار آن بیش از هزینه باشد، این است که ابتدا کارآفرینی و روحیه اتکا به خود در مدارس و دانشگاه ها پرورش یابد.
  نهاوندیان تاکید کرد: اقدامات دولت در صندوق شکوفایی و نوآوری، صندوق کارآفرینی امید و همچنین موج ایجاد شده در بانک ها در حمایت از بنگاههای کوچک، همان مسیری است که با سرمایه کم، اشتغال زیاد ایجاد شود و به سبب اینکه این بنگاه های کوچک انعطاف پذیرند، رشد و شغل پایدار تامین می کنند.
  رئیس دفتر رئیس جمهوری خاطر نشان ساخت: به هیچ وجه قابل قبول نیست که استانی با این منابع عظیم طبیعی و انسانی دارای چنین نرخ بیکاری باشد.
  نهاوندیان با اشاره به ظرفیت های استان کهگیلویه و بویر احمد در زمینه گیاهان دارویی اظهار داشت: با رویکرد درونزایی و برونگری در این بخش می توان حداقل دهها هزار شغل ایجاد کرد.
  رئیس دفتر رئیس جمهوری با تاکید براینکه گسترش فرهنگ کارآفرینی مهمتر از سرمایه است، ادامه داد: باید این فرهنگ در دانشگاه های استان تقویت شود و واحد تشویق و راهنمایی کارآفرینی ایجاد کنند که این مهمتر از اعطای اعتبارات و به معنای درونزا بودن است.
  نهاوندیان برگزاری جلسات سرمایه گذاری و توسعه در استانها را شناسایی و تاکید بر استعدادهای درونی استان و از لازمه های اقتصاد مقاومتی توصیف کرد.
  رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره پیشرو بودن به عنوان یکی از سیاست های مورد تاکید مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی گفت: کارخانجات باید به دنبال فکر، بازار، فن آوری و روش های جدید باشند تا سرپا و پویا بمانند.
  نهاوندیان با اشاره به برونگرایی در اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: نمی توان از اقتصاد مقاومتی سخن گفت اما بازارها و مکانیسم های کار در بازار جهانی را نشناسیم و لازمه این امر اشراف بر همه سازوکارهای کار در حوزه بین الملل است و امروز با رفع تحریم ها می توانیم هرچه بیشتر با سازوکارهای مالی و بانکی جهان آشنا شویم.
  رئیس دفتر رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه بانک ها موظف هستند با استانداردها و ترتیبات جدید مالی آشنا شوند، گفت: البته این بدین معنی نیست که هدف و جهت را از بیرون بگیریم بلکه باید با تکیه بر خود، از امکانات و ظرفیت های دنیا در مسیر اهداف ملی ، توسعه میهن و دستیابی به اهداف چشم انداز بیست ساله کمک بگیریم.
  نهاوندیان ابراز امیدواری کرد که برون داد چنین جلساتی عزم جدی برای تکیه بر توانایی های داخلی، بهره گیری از ظرفیت ها و فرصت های کار با دنیا و همچنین تقویت همگرایی و هم افزایی شود و کارآفرینان با شناسایی یکدیگر فرصت های پیش رو را با یکدیگر مبادله کنند.
  رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: بعد از سفرهای استانی واحدهای پیگیری تمام تصمیمات سفرها را دنبال کرده و از وزارتخانه ها گزارش گیری می شود که بخش خصوصی هم باید به چنین کاری مبادرت کند.
  نهاوندیان با بیان اینکه سه ضلعی بخش خصوصی، دولت و دانشگاه می تواند طلسم عقب ماندگی های استان را برطرف کند، افزود: این استان به شکرانه مواهب طبیعی، مردم مصمم، مومن، سلحشور و غیور حتی می تواند طی ٥ سال آینده در شاخص های کاهش بیکاری، سرمایه گذاری و رشد پویا سرآمد استان های کشور شود.
  رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به رویکردها و سیاست های تبیینی مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی از جمله جهادی بودن، انعطاف پذیری، فرصت سازی، مولد بودن، درونزا، پیشرو و برونگرا بودن گفت: کسی می تواند ادعای عمل به اقتصاد مقاومتی کند که این رویکردها را عملا اتخاذ کرده باشد.
  نهاوندیان در ابتدای سخنان خود با تبریک میلاد حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از استقبال پرشور مردم یاسوج از کاروان تدبیر و امید قدردانی کرد.
  شبد**1953** 3404

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی