اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۲۵ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۲

  رابطه منسجم دانشگاه آزاد با حوزه صنعت و کارآفرینی

  رییس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات گفت: این دانشگاه توانسته رابطه منسجمی میان دانشگاه و صنعت ایجاد کند.
  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی عباسپور رئیس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات در مراسم جشن دانش آموختگان مقطع کارشناسی که امروز در این دانشگاه برگزار شد، ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان اظهار داشت: همزمان شدن جشن فارغ التحصیلی با میلاد امام رضا (ع) را به فال نیک می گیریم.
  وی ضمن ابراز خوشحالی از روند رو به رشد علمی این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد موجب ارتقای کادر علمی و توسعه رشته‌های میان رشته‌ای مورد نیاز برای جامعه  شده است.
  عباسپور افزود: طبق آخرین رتبه بندی دانشگاه‌های کشور دانشگاه آزاد مقام دهم را کسب کرده و با دانشگاه‌های برتری چون دانشگاه خواجه نصیر رقابت می‌کند.
  رییس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات ادامه داد: این دانشگاه در رشته‌های علوم انسانی و فنی مهندسی از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (isc ) جزو 10 واحد برتر دانشگاهی شناخته شده که این امر نشان‌دهنده لطف خدا و تلاش های مسئولان دانشگاهی بوده است. 
  وی با بیان اینکه فارغ التحصیلی نشانه قطع ارتباط میان دانشجو و دانشگاه نیست، افزود:‌ شرایط را به گونه ای آماده کرده ایم تا ارتباط منسجمی با صنعت داشته باشیم و  و در تلاشیم تا از فارغ التحصیلان واحدها حمایت‌ کنیم.
  عباسپور با اشاره به اینکه دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی باید وارد حوزه کار و کارآفرینی شوند، گفت: با برنامه ریزی‌ها و ایجاد دوره‌هایی برای کارآفرینی توانسته‌ایم این خلا را پر کنیم تا از این طریق نگرانی‌ فارغ التحصیلان در رابطه با حوزه کار را مرتفع نماییم.
  در ادامه طه هاشمی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: کاوش‌های باستان شناسی نشان داده که ایرانی‌ها در هیچ دوره‌ای کافر نبوده و همیشه خداپرستی را پیشه خود قرار دادند که این نشانه اعتقاد معنوی ایرانی‌ها در مقایسه با سایر ادیان است. 
  وی افزود:‌ کسانی که معتقد به الوهیت خداوند هستند از انحرافات مصون بوده و این دژی است که مومن را از هر اندیشه منفی ایمن نگه می‌دارد.
  هاشمی در خصوص فعالیت‌های دانشگاه آزاد بیان داشت: متاسفانه عده‌ای از آغاز تاسیس دانشگاه آزاد رابطه خصمانه‌ای با این نهاد آموزشی داشته‌اند.
  معاون فرهنگی دانشجویی ادامه داد: در گذشته تنها عده‌ای که متمول و دارای سواد علمی بالاتری بوده‌اند، توانایی تحصیل را داشته در صورتی که امروز دانشگاه آزاد پاسخگوی تمامی افرادی علاقمند به تحصیل است. 
  وی تصریح کرد: این دانشگاه بیش از 54 درصد فارغ التحصیلان را بعد از انقلاب را به جامعه تحویل دهد. 
  هاشمی با اشاره به رتبه علمی دانشگاه آزاد اظهار داشت: دانشگاه آزاد جزو سرآمدان واحدهای دانشگاهی در تولید علم است و سهم بسیار موثری در ارتقای سطح علمی کشور داشته است. 

  این خبر در حال تکمیل است.
  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی