اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۲۴ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۲

  امضای تفاهم نامه برای راه اندازی خوشه خرما در بوشهر

  بوشهر-ایرنا- مدیرصندوق کارآفرینی امید استان بوشهر گفت: دراجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و افزایش اشتغال و توسعه کارآفرینی، این صندوق و شرکت شهرک های صنعتی استان برای راه اندازی خوشه خرما تفاهم نامه امضا کردند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، مصطفی شهبازی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این تفاهم نامه برای حمایت از خوشه خرما در استان در مراحل تولید، بسته بندی، حمل و نقل و نگهداری، فروش و صادرات است.
  وی بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید نگاه ویژه ای برای ایجاد خوشه خرما و زنجیره تولید و توانمندسازی حلقه های مفقوده این محصول در استان دارد و دراین ارتباط از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.
  شهبازی یادآورشد: جلوگیری از تمرکز پرداخت تسهیلات در یک حوزه و پرداخت تسهیلات با توجه به پراکندگی منطقه ای و حوزه ای از مفاد اصلی تفاهم نامه منعقد بین صندوق کارآفرینی امید و شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر است که این مهم می تواند باعث دوام و رونق بیشتر زنجیره تولید شود.
  مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر دراین نشست گفت: یکی از مشکلات عمده تولید و فروش خرمای استان ناآگاهی در مورد نحوه نگهداری خرماست که باعث فاسد شدن و از بین رفتن خرما می شود.
  سید مهدی صفوی افزود: برای ماندگاری و دوام بیشتر خرما می توان با نصب دستگاههای تخصصی طراحی شده از فاسد شدن محصول خرما جلوگیری کرد.
  وی یادآور شد: در سال گذشته صادرات خرما استان بوشهر افزایش یافته که دلیل آن نیز افزایش ظرفیت سردخانه های استان، تنوع بسته بندی و کاهش ضایعات خرمای تولید شده است.
  7212/6043

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی