اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۶۰۸ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۷
  مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی در گفت‌وگو با تسنیم:

  صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی 312 میلیارد ریال وام به جوانان پرداخت کرد

  مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: این صندوق سال گذشته افزون بر 312 میلیارد ریال وام اشتغال، ازدواج، و مشاغل خانگی به جوانان پرداخت کرده است.

  جعفر قلی‌پور در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با تاکید بر حمایت از کسب و کارهای خرد‌ و کوچک در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: باید با توسعه کسب و کارهای خرد و کوچک از طریق کمک به توسعه فروش و خدمات پس از فروش برندهای معتبر داخلی و ساماندهی و تقویت توان بازاریابی صادراتی این نوع مشاغل، از آن‌ها حمایت کرد.

  وی با تشریح دیگر اهداف صندوق کارآفرینی امید و اهمیت اشتغال پایدار آن‌ها بیان کرد: باید سطح عمومی اشتغال پایدار در کشور و استان از طریق توسعه کسب و کارهای خرد و کوچک افزایش یافته و زنجیره‌های تولید کالا و خدمات در سطح آن‌ها ایجاد شود.

  مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی با تبیین چشم انداز و برنامه های صندوق کارآفرینی امید در سال 95 تصریح کرد: با تثبیت و پایداری مشاغل ایجادی متقاضیان تسهیلات صندوق کارآفرینی امید و بازگشت سرمایه به چرخه ارائه وام در صندوق می‌توان اشتغال‌زایی کرد.

  وی افزود: با کمک به ارتقاء سطح بهره‌وری کسب و کارهای خرد و کوچک، تکمیل چرخه فعالیت اقتصادی محصولات بازار محور برای پایداری آن‌ها، ایجاد زنجیره ارزش (تأمین مواد اولیه، تولید و فروش) با رویکرد برند‌سازی و در نهایت توسعه ظرفیت مشاغل موجود در فضای کسب و کار های خرد و کوچک می‌توان برای پایداری آن‌ها اقدام کرد.

  قلی‌پور با یادآوری نقش برنامه‌ریزی صحیح در موفقیت مشاغل تازه تاسیس اظهار داشت: کمک به برنامه‌ریزی صحیح و منسجم جهت توانمند‌سازی مطلوب و آماده سازی صاحبان ایده و متقاضیان تسهیلات قبل از ورود به بازار کار و آغاز فعالیت اقتصادی از دیگر اقدامات این صندوق برای موفقیت این مشاغل است.

  قلی‌پور گفت: یکپارچه‌سازی فعالیت متقاضیان تسهیلات خوداشتغالی بر اساس فرصت‌ها و مزیت‌های منطقه، در چارچوب خوشه‌های منطقه‌ای و شناسایی استعدادها و توانمندی‌های متقاضیان تسهیلات به منظور ارائه تسهیلات هدفمند به آن‌ها از دیگر چشم‌اندازها و برنامه‌های این صندوق در سال 95 است.

  وی با اشاره به برنامه‌های صندوق در سال  95 در خصوص اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: بر اساس سیاستهای ابلاغی از مرکز در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت از طرحهای تولیدی خرد کوچک و زنجیره های تولید و همچنین  حمایت از تسهیلات اشتغال ،ازدواج ،تسهیلات ضروری است.

  مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی افزود: صندوق استانی در سال 94 جزو 4 استان برتر کشور در تمامی زمینه‌های پرداخت تسهیلات، ازدواج و تسهیلات ضروری بر اساس آمار اعلامی مرکز شد.

  وی بیان کرد: تعداد تسهیلات اشتغالی پرداختی در سال 94به تعداد یک هزار و 963 فقره به مبلغ 32 میلیارد ریال، تسهیلات  ازدواج   هزار و 89 فقره بالغ بر 110میلیارد ریال و تسهیلات مشاغل خانگی 3 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده و همچنین از محل منابع داخلی بالغ بر  یک هزار و 768فقره به مبلغ167میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

  قلی‌پور گفت: صندوق کارآفرینی امید در آذربایجان‌‌غربی دارای 14 دفتر شهرستانی  با تعداد 37 پرسنل در سطح استان است که در میان آن‌ها بیشترین اشتغال زایی در شهرستانهای ارومیه، خوی, سلماس و بوکان بوده و کمترین اشتغال در شهرستانهای شوط ، پلدشت وتکاب است.

  وی اظهار داشت:  این صندوق بعنوان اولین نهاد مالی در استان اقدام به پرداخت تسهیلات 100 میلیون ریالی تسهیلات ازدواج از خردادماه سال جاری بر اساس اعلام بانک مرکزی کرده است.

  مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی‌ تصریح کرد: این صندوق به عنوان اولین نهاد مالی  با هدف حمایت از بنگاههای خرد وکوچک، کلیه تسهیلات را با کامزد واقعی چهار درصد پرداخت کرده و از اقشار کم درآمد و آسیب‌پذیر جامعه حمایت کرده است.

  وی بیان کرد: صندوق در سال 94 به 70 درصد از اهداف خود در تمامی زمینه ها رسیده است و امسال طبق برنامه ریزیها با تمامی توان و تلاش خود از سال قبل هم بهتر عمل کرده و به اهداف خود می‌رسد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی