اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۵۹۸ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۷

  چرخش چرخ اقتصاد نیازمند همکاری دولت، دانشگاه و صنعت است

  رئیس پارک علم و فناوری استان همدان گفت: کارآفرینی در دهه‌های اخیر به خوبی وارد دانشگاه‌ها شده است بنابراین دانشگاه‌ها باید به سمت کارآفرینی پیش روند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، مجیدکزازی چهارشنبه 20 مردادماه در دومین همایش استانی و هشتمین سمینار از سلسله سمینارهای ارتباط صنعت با دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای در استان همدان، با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از محوری‌ترین مباحث در اقتصاد مقاومتی است، ماموریت دانشگاه‌ها را از ابتدا تا کنون بر مبنای آموزش، پژوهش و کارآفرینی دانست و عنوان کرد: دانشگاه کارآفرینی دانشگاهی است که دانش‌محور باشد.

  وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها باید فرهنگ نوآوری را به دانشجویان آموزش دهند، اظهار کرد: مهمترین سازمانی که برای به نتیجه رسیدن دانش و تولید محصول می‌تواند کمک حال باشد سازمان علم و فناوری است.

  دبیر همایش ارتباط صنعت و دانشگاه در همدان نیز گفت: اگر می‌خواهیم یک مدل جهانی برای ایجاد ارتباط صنعت و دانشگاه طراحی کنیم باید به تحولات جامعه بنگریم.

  مریم ملونی تصریح کرد: باید بتوانیم اشتغال مولد در اقتصاد، افزایش صادرات محصولات غیرنفتی و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان را دنبال کنیم.

  وی با تاکید بر اینکه چرخش چرخ اقتصاد نیازمند همکاری دولت، دانشگاه و صنعت است، ادامه داد: شرکت‌کنندگان بخش‌های دولتی و خصوصی در این همایش باید فرم اعلام آمادگی را امضا کنند.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی