اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۵۹۰ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۶

  جهاددانشگاهی در علوم نو پیش‌قدم است

  استاندار خوزستان با بیان این‌که جهاددانشگاهی در علوم نو و زیستی پیش‌قدم است و تابلوی کشور را در این علوم یدک می‌کشد، گفت: گستره‌ی ایسنا خوب است و امیدواریم جستجو و مداخله‌گری آن افزایش پیدا کند و نقش آن به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی در چرخش آزاد اطلاعات بیشتر و بیشتر ایفا شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر غلامرضا شریعتی امروز دوشنبه، 18 مردادماه با حضور در خبرگزاری ایسنا، ضمن تبریک روز خبرنگار و هم‌چنین سالروز تأسیس جهاددانشگاهی اظهارکرد: بسیار خرسندم و افتخاری است که در ایسنا حضور پیدا کرده‌ام. از سه منظر این افتخار برای من جای شادمانی دارد. دلیل نخست این است که بخش عمده‌ای از فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه پژوهش در علوم زیستی است که رشته تخصصی من نیز در این زمینه است. دلیل دوم خودِ ایسنا است که همواره با آن در ارتباطیم و سروکار داریم و برای ما قابل احترام است و سومین دلیل این است که همه جوان هستند و به من نیز می‌گویند جوان.

  تلفیق 2 کلمه "جهاد" و "دانشگاه" موجب پایداری اقدامات است

  وی ادامه داد: جهاددانشگاهی از 2 کلمه‌ی مبارک جهاد و دانشگاه شکل گرفته است؛ این 2 کلمه گاهی می‌توانند متناقض هم تظاهر کنند اما زمانی که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند یکدیگر را تعدیل می‌کنند. حرکات جهادی در ذهن عامه حرکات سریع و تسکینی تلقی می‌شود و به همین دلیل ممکن است که بدون کار کارشناسی و هدف درازمدت انجام شود اما زمانی که در کنار آن دانشگاه قرار گیرد - که یکی از شاخصه‌های دانشگاه مطالعه و برنامه‌ریزی است - آن اقدامات پایدار خواهد بود.

  استاندار خوزستان با بیان این‌که نام جهاددانشگاهی با هدف انتخاب شده است، عنوان کرد: هم سرعت و هم کار کارشناسی‌شده و بامطالعه از خصوصیات این نهاد است؛ این‌که گفته می‌شود تاکنون از ایسنای خوزستان هیچ شکایتی نشده است، نشان می‌دهد که جوانان ایسنا فلسفه نام جهاددانشگاهی را دانسته، هم کارها سریع انجام می‌شود و هم اصول کارشناسی و ضوابط را رعایت می‌کنند. این امر نمونه بارزی است که نشان می‌دهد هدف جهاددانشگاهی به‌خوبی دنبال شده است.

  شریعتی ادامه داد: قطعاً این امر در بخش‌های دیگر جهاددانشگاهی نیز وجود دارد و مسئولیتی را برای تمام بخش‌های جهاددانشگاهی ایجاد می‌کند. جهاددانشگاهی هم کارها را سریع انجام می‌دهد و هم کارهای برزمین‌مانده در کشور و یا کارهایی که بهتر انجام نمی‌شود، را متولی می‌شود و در این خصوص نیز کارهای جهاددانشگاهی مقبول بوده است.

  جهاددانشگاهی در علوم نو و علوم زیستی پیش‌قدم است

  وی با اشاره به فعالیت جهاددانشگاهی در بخش‌های پزشکی، گفت: اکنون جهاددانشگاهی در علوم نو و علوم زیستی پیش‌قدم است و تابلوی کشور در این علوم را جهاددانشگاهی یدک می‌کشد؛ قطعاً بدون اقدام جهاددانشگاهی در این حوزه، کشور به این پیشرفت دست پیدا نمی‌کرد و در این خصوص جا دارد از دوست و همکار مرحوم کاظمی آشتیانی یاد کنم که در این زمینه نقش بسیار مؤثری ایفا کرده است.

  استاندار خوزستان با بیان این‌که ایسنا یک خبرگزاری با متانت است، عنوان کرد: ایسنا به‌عنوان یک خبرگزاری از متانت، پختگی و چارچوب خوبی برخوردار است و با وجود بهره‌گیری از جوانان در اداره این خبرگزاری پختگی بر آن حاکم است که جای تقدیر دارد؛ همچنین فعالیت خبرگزاری ایکنا و خدمت آن در حوزه علوم قرآنی و برتر شدن در کشور قابل تقدیر است و امیدواریم در گسترش فرهنگ قرآنی مؤثر باشد.

  مداخله‌گری ایسنا در چرخش آزاد اطلاعات افزایش یابد

  وی ادامه داد: گستره‌ی ایسنا خوب است و امیدواریم که بهتر و بیشتر شود و جستجو و مداخله‌گری آن افزایش پیدا کند؛ پختگی باشد، اما نقش آن به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی در چرخش آزاد اطلاعات بیشتر و بیشتر ایفا شود و به جایگاه اصیل خود به‌عنوان خبرگزاری و امر دانستن - که حق مردم و جامعه است - بیشتر بپردازد. در این زمینه ایسنا موفق بوده و امیدواریم موفق‌تر شود.

  شریعتی گفت: در روز خبرنگار جا دارد که این مناسبت را به خبرنگاران استان به‌ویژه خبرنگاران ایسنا تبریک بگویم و درخواست من این است که ایسنا با توجه به بنیان و چارچوبی که دارد با کمک خانه مطبوعات در برگزاری‌های دوره‌های آموزشی پیشرفته و حرفه‌ای برای خبرنگاران همکاری و به جوانان علاقه‌مند در این زمینه  کمک کند تا آموزه‌ها در حوزه رسانه به شکلی صحیح و عمیق در استان گسترش پیدا کند و ایسنا در این خصوص پیش‌قدم باشد.

  پرستیژ را در جواب ندادن به موبایل نمی‌دانیم

  شریعتی هم‌چنین گفت: برخی خرده می‌گیرند که چرا این‌قدر موبایل‌ات را جواب می‌دهی؛ می‌گویند باید پرستیژ "استاندار"ی را حفظ کنید. ما هم گفتیم که پرستیژ را در جواب ندادن نمی‌دانیم و در حد توان تمام تلاش خود را می‌کنیم که پاسخگو باشیم.

  هم‌چنین در این نشست دکتر قدرت‌الله شاکری‌نژاد رئیس سازمان جهاددانشگاهی خوزستان، با تبریک روز خبرنگار و سالروز تأسیس جهاددانشگاهی از حضور استاندار در مجموعه جهاددانشگاهی و خبرگزاری ایسنا تشکر کرد.

  بومی‌سازی پنج هزار قطعه صنعتی و صرفه‌جویی ارزی یک میلیون دلاری

  وی با اشاره به فعالیت‌های این نهاد، گفت: جهاددانشگاهی خوزستان از نخستین واحدهای استانی در کشور است که در سال 59 و پس از 2 ماه از تأسیس جهاددانشگاهی کشور تأسیس شد و یکی از جهادهای دانشگاهی بزرگ و با انواع فعالیت‌های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و دانشگاهی است.

  رئیس سازمان جهاددانشگاهی خوزستان ادامه داد: در حوزه فعالیت‌های پژوهشی در سال 94 با وجود پنج گروه پژوهشی، سازمان جهاددانشگاهی توانسته 27 مقاله پژوهشی، چهار کتاب و 25 طرح پژوهشی انجام دهد که ازجمله این طرح‌های تحقیقاتی جدول داده ‌و ستانده استان، امکان‌سنجی فرصت‌های سرمایه‌گذاری‌ استان و بررسی برنامه‌های استراتژیک استان در برنامه پنجم توسعه ملی است.

  شاکری‌نژاد گفت: حدود پنج هزار قطعه صنعتی در حوزه‌های مختلف صنعت به‌ویژه نفت توسط جهاددانشگاهی بومی‌سازی شده است و از این طریق توانسته‌ایم که بالغ بر یک میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی داشته باشیم و از سوی دیگر اشتغال ایجاد کنیم.

  اجرای 20 طرح فرهنگی و 2 جشنواره ملی در دانشگاه‌ها

  وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی استان، عنوان کرد: در بخش خدمات عمومی و دانشگاهی در سال 94، 20 طرح فرهنگی در دانشگاه‌های استان اجرا شده است؛ هم‌چنین 2 طرح ملی جشنواره عصر قرآنی شعر و ادب دانشجویان و جشنواره فرهنگی‌دانشجویی دفاع مقدس توسط جهاددانشگاهی استان برگزار شد.

  رئیس سازمان جهاددانشگاهی خوزستان با بیان این‌که خبرگزاری ایسنا بر محور دانشجویی هدایت و راهبری می‌شود، گفت: در سال گذشته، 14 هزار خبر در خبرگزاری ایسنا تولید و مخابره شد که سهم عمده‌ای در فعالیت‌ها و تولیدات رسانه‌ای استان داشت. در ادوار مختلف خبرگزاری ایسنای خوزستان توانسته است که رتبه‌های برتری را کسب کند.

  شاکری‌نژاد ادامه داد: همچنین خبرگزاری ایکنای خوزستان با تولید هشت هزار خبر در سال 94 توانسته است که در توسعه فرهنگ دین‌باوری نقش مؤثری ایفا کند؛ این فعالیت‌ها قابل تقدیر است.

  تحصیل هفت هزار دانشجو در مرکز علمی‌کاربردی و مؤسسه آموزش عالی

  وی با اشاره به فعالیت‌ها در حوزه آموزش و آموزش عالی، عنوان کرد: در آموزش عالی، سازمان جهاددانشگاهی خوزستان با وجود مرکز علمی‌کاربردی و مؤسسه آموزش عالی نقش مؤثری ایفا کرده است و حدود هفت هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در جهاددانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

  شاکری‌نژاد افزود: در سال 94 مؤسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی میان 350 مؤسسه آموزش عالی کشور توانست که سطح اول مؤسسه‌های آموزش عالی را کسب کند؛ هم‌چنین مؤسسه جهاددانشگاهی در رشته کامپیوتر رتبه دوم را در بین دانشجویان کشور کسب کرد و مقام نخست در پذیرش دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های فنی و مهندسی در استان را به خود اختصاص داد که این موارد از افتخارات ماندگار استان است.

  رئیس سازمان جهاددانشگاهی خوزستان در خصوص فعالیت‌ها در زمینه‌ی آموزش‌های کوتاه‌مدت اظهار داشت: در سال گذشته 2 هزار نفر به‌صورت آزاد و سه هزار نفر به‌صورت دولتی در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت جهاددانشگاهی شرکت کردند و مهارت‌های لازم را فرا گرفتند.

  تربیت هزار کمک‌پرستار در خوزستان/تولد نودمین نوزاد در مرکز ناباروری

  وی ادامه داد: یکی از اقدامات بسیار مهم تربیت کمک‌پرستار بود که این رده پزشکی در کادر درمان کم بوده است. جهاددانشگاهی مسئولیت تربیت حدود 10 هزار کمک‌پرستار در سطح کشور را برعهده گرفته است که در این خصوص هزار نفر به جهاددانشگاهی خوزستان واگذار شده است؛ امروز که این افراد در آستانه دانش‌آموختگی هستند، استقبال خوبی از این دوره‌ها شده است و دانشکده‌های علوم پزشکی اقماری استان خواستار برگزاری مجدد این دوره‌ها هستند.

  وی با اشاره به فعالیت‌های حوزه پزشکی جهاددانشگاهی خوزستان عنوان کرد: سالانه 30 هزار نفر به مراکز پزشکی جهاددانشگاهی مراجعه می‌کنند و این اعتماد مردم را نمایان می‌کند. در حوزه درمان ناباروری حدود یک هزار و 400 زوج به مرکز ناباوری جهاددانشگاهی مراجعه کردند و حدود 15 درصد مراجعات با موفقیت‌هایی همراه بوده است. در هفته گذشته نودمین کودک از طریق لقاح خارج از رحم متولد شد و برنامه ویژه‌ای برای تولد یک‌صدمین کودک در نظر گرفته‌ایم.

  برگزاری پنج رویداد کارآفرینی و فن‌آفرینی از سوی جهاددانشگاهی

  رئیس سازمان جهاددانشگاهی خوزستان تصریح کرد: امسال حدود پنج رویداد کارآفرینی و فن‌آفرینی در سطح جهاددانشگاهی استان برگزار شده است که از دل این رویدادها حدود پنج شرکت به ثبت رسیده‌اند و این فعالیت‌ها در کارآفرینی بسیار تأثیرگذار بوده است؛ هم‌چنین از فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه اشتغال وجود شرکت بهنیان‌جنوب با اشتغال 70 نفر به‌طور مستقیم و 65 نفر به‌طور غیرمستقیم است.

  شاکری‌نژاد گفت: جهاددانشگاهی در مدت 36 ساله عمر خود همواره کارهای برزمین‌مانده نظام را بدون منت انجام داده و به ثمر رسانده است؛ اینکه اکنون رهبر انقلاب اعتقاد دارند که جهاددانشگاهی باید بماند به معنای آن است که کارهای جهاددانشگاهی باید با قوت ادامه پیدا کند؛ اعلام می‌کنیم که جهاددانشگاهی با ظرفیت‌ها و وجود نیروهای خود می‌تواند در توسعه استان کمک کند.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی