اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۵۸۳ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۵
  رئیس اتحادیه کیف و کفش همدان:

  تولیدات چرم همدان به نام سایر استان‌ها صادر می‌شود

  رئیس اتحادیه کیف و کفش همدان ضعف در برندسازی چرم همدان را از مشکلات اساسی این حوزه دانست و گفت: تولیدات چرم همدان به نام سایر استان‌ها صادر می‌شود که نشان از نبود برندسازی در این حوزه است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، احمد گازرانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بخشی از نمایشگاه‌ها باید توسط دولت انجام شده و دولت به دنبال ایجاد اشتغال و ارزش‌افزوده باشد ولی امروز اتحادیه‌ها کار در برگزاری نمایشگاه‌ را شروع کرده و بخشی از این فرصت‌ها را به ارزآوری، کارآفرینی و اشتغالزایی تبدیل کرده‌اند.

  وی با اشاره به اینکه صنعت چرم در همدان قدمت بالایی دارد، افزود: متاسفانه مدتی از این صنعت غفلت شده و صنعت چرم به فراموشی سپرده شده است ولی از سال 93 با ابلاغ طرح تکاپو از سوی سازمان ملل به اتحادیه کیف و کفش همدان شاهد تغییر و رونق در این حوزه بودیم.

  گازرانی تصریح کرد: بخش عظیمی از تولیدات نشان‌های تجاری و برندهای استان‌های دیگر که به خارج از کشور صادر شده یا فروش داخلی دارند در همدان تولید می‌شوند که این امر نشان از غفلت در برندسازی و تجاری سازی محصولات دارد.

  وی با بیان اینکه 670 تولیدی کفش زنانه و 225 تولیدی کیف و ساک در سامانه اتحادیه کیف و کفش ثبت نام کرده‌اند، تصریح کرد: زمانی که به وزارت کار و امور اجتماعی اعلام شد شرایطی پیش آمد که توجه به این صنعت بهبود یافت.

  رئیس اتحادیه کیف و کفش همدان با اعلام اینکه از سال 93 حمایت تسهیلاتی آغاز شده است، گفت: از تولیدکنندگان چرم همدان 420 عضو قانونمند شده و 100 پرونده در دست اقدام است.

  وی با اعلام اینکه 500 نفر از تولیدکنندگان مصنوعات چرم در کارگاه‌های خانگی فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: این کارگاه‌ها به سبب مشکلات و نداشتن ضوابط خاص برای گرفتن مجوز هنوز قانومند نشده‌اند.

  وی تصریح کرد: از صندوق کارآفرینی امید خواسته شده تا در پرداخت تسهیلات ضوابط را سهل بگیرند که اگر این امر عملی نشود به طور قطع با مشکلات بسیاری مواجه می‌شویم و اعتبار تخصیص یافته از استان همدان خارج می‌شود.

  گازرانی یکی از مشکلات استان همدان را نبود برند و تجاری سازی تولیدات چرم دانست و گفت: بخشی از این مشکل به سیاست‌های دولتی مربوط می‌شود و از سوی دیگر به اداراتی مربوط می‌شود که کم‌کاری داشتند.

  وی با اعلام اینکه هزار و 429 صنعتگر در استان همدان فعالیت می‌کند که بالای هزار واحد آنها را شناسایی کرده‌ایم، تصریح کرد: با حمایت‌هایی که صندوق کارآفرینی امید داشته توانستیم تولیدکنندگان همدانی که در تهران تولید می‌کردند را به ایجاد واحد تولیدی در همدان ترغیب کرده و زمینه اشتغالزایی را فراهم کنند.

  وی با اشاره به اینکه تعدادی از واحدهای تولید چرم به سبب رکود بازار با کسادی مواجه هستند، تصریح کرد: تولیدکنندگانی که در تهران تولید داشته‌اند بازار خود را داشته و بدون هیچ مشکلی تولید انجام می‌دهند.

  گازرانی با بیان اینکه همدان به سبب نزدیکی به عراق و اقلیم کردستان عراق زمینه مناسبی برای صادرات دارد، تصریح کرد: بخشی از تولیدات استان همدان به دلیل نداشتن برند و نشان تجاری به نام استان‌های دیگر صادر می‌شود.

  وی بیان کرد: اگر امروز یک تولیدکننده استان همدان تولیدات خود را به نام خود صادر کند با هزینه‌های بالایی همچون مالیات مواجه می‌شود که تقاضا وجود دارد این هزینه‌ها کاهش یافته یا حذف شود.

  رئیس اتحادیه کیف و کفش همدان با اعلام اینکه به دنبال ایجاد بند و نشان تجاری برای تولیدات چرم استان همدان هستیم، گفت: متاسفانه اجناس خارجی در کشور و استان همدان خرید و فروش می‌شود و در صورتی می‌توان از کالای داخلی حمایت کرد که فروشندگان و مردم آنها را نخرند.

  وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری نمایشگاه چرم همدان نشان دادن ظرفیت‌های استان همدان در این زمینه است، عنوان کرد: در تلاش هستیم سازمان فروش صنعت کیف، کفش و چرم در همدان راه‌اندازی شود تا تولیدات را خرید تضمینی کرده و سپس نسبت به صادرات و فروش آنها اقدام کند که این امر سبب استانداردسازی و ارتقا کیفیت تولیدات می‌شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی