اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۵۷۵ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۳
  ارومیه؛

  توجه به کارآفرینی، و تقویت فرهنگ جهادی

  باید به موضوعات توسعه کارآفرینی، اقتصاد دانش بنیان و تقویت فرهنگ جهادی توجه جدی شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از   خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های معدنی در کشور، خواستار ایجاد صنایع تبدیلی متناسب در هر منطقه شد.

  ، همایون هاشمی در نشست علنی در نطق میان دستور خود، با سلام به امام زمان (عج) و نایب برحقش مقام معظم رهبری و همچنین درود به روح شهدا و امام راحل گفت: بر اساس قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمینه دفاع از حقوق ملت می‌توانند نظارت‌های خود را اعمال کنند.

  نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با تبریک دهه کرامت و روز خبرنگار گفت: باید مشکلات خبرنگاران در کشور حل شود البته از مطلب درج شده در نشریه «طرح نو» انتقاد دارم به دلیل اینکه بر اساس اصول قانون اساسی تمامی اقوام و زبان‌ها جمهوری اسلامی ایران برابرند و چنین اقدامی در نشریه «طرح نو» باعث ایجاد مشکل می شود؛ لذا در شرایطی که کشور نیاز به همدلی و یکپارچگی بیشتری دارد بنابراین باید موضوع مورد پیگیری قضایی قرار بگیرد.

  هاشمی افزود: مقام معظم رهبری با ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برنامه راه را مشخص کرده و برای دستیابی به پیشرفت باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور اجرایی شود و برنامه‌های ششم توسعه و دیگر برنامه‌ها بر اساس اصول اقتصاد مقاومتی تنظیم شود به دلیل اینکه اقتصاد مقاومتی به شکوفایی کشور منتهی می‌شود.

  وی ادامه داد: باید به موضوعاتی مانند توسعه کارآفرینی، اقتصاد دانش بنیان، بهره وری و تقویت فرهنگ جهادی توجه جدی شود.

  این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: شهرستان‌های تکاب، میاندوآب و شاهین‌دژ قطب معدن کشور هستند و ده‌ها معدن در این شهرها فعال هستند و سنگ‌های قیمتی و طلا از منطقه استخراج می‌شود و توسط کامیون‌ها از این شهرستان‌ها به بیرون منتقل می‌شود و تنها ثمر، ایجاد بیماری و تخریب محیط زیست منطقه است؛ این در حالی است که با ایجاد صنایع تکمیلی و ارزش افزوده باید زمینه شکوفایی این مناطق را در کشور فراهم کرد.

  هاشمی با اشاره به وجود بزرگترین معدن طلا در حوزه انتخابیه‌اش افزود: باید کارخانه‌های صنایع تبدیلی و جواهرسازی در منطقه ایجاد شود.

  وی با انتقاد از نرخ بالای بیکاری در کشور گفت: پدران و مادران نگران بیکاری فرزندانشان هستند این در حالی است که باید با تقویت زیرساخت‌ها زمینه اشتغالزایی فراهم شود. نکته دیگر اینکه باید زیرساخت‌ها جهت همگانی‌سازی ورزش در کشور تقویت شود.

  هاشمی گفت: کشاورزی در حوزه انتخابیه‌ام بیشتر مبتنی بر کشت دیم است این در حالی است که متاسفانه با وجود خشکسالی‌های اخیر شرایط کشاورزان دشوار شده است بنابراین باید سرمایه‌گذاری‌های لازم جهت مدیریت آب کشاورزی و همچنین اتمام کارخانه پتروشیمی فراهم شود.

  این نماینده در مجلس دهم یادآور شد: دولت باید به وضعیت بیکاری، اعتیاد و طلاق در جامعه توجه کند و مشکلات در این زمینه‌ها را حل کند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی