اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۵۵۹ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۱

  راه اندازی صندوق های خرد تامین مالی در 100 روستای استان

  کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: صندوق های خرد تامین مالی روستایی تا پایان سال جاری در 100 روستای این استان راه اندازی می شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از روز جمعه روابط عمومی استانداری کرمان علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر امروز در نشست مشورتی فرمانداران سراسر استان کرمان در مشهد مقدس با محوریت سیاست های اقتصاد مقاومتی افزود: راه اندازی این صندوق ها می تواند عامل موثری برای حمایت از واحدهای کوچک، ایجاد فرصت های شغلی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان باشد.
  وی ضمن شرح اهداف، ویژگی ها و فرآیند چگونگی شکل گیری صندوق های خرد تامین مالی روستایی، بر راه اندازی این صندوق ها در 100 روستای استان کرمان تا پایان امسال تاکید کرد.
  وی یکی از اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در راستای رفع مشکلات روستاییان را، راه اندازی صندوق های خرد تامین مالی روستایی عنوان کرد و یادآور شد: راه اندازی این صندوق ها یکی از راهکارهای مطرح شده در چند دهه اخیر به منظور تسریع فرایند سرمایه گذاری، تقویت بنیاد مالی و پس انداز در مناطق روستایی و نهایتاً توانمندسازی جوامع روستایی و فقرزدایی از طریق ارتقاء بهره وری بوده است.
  استاندار کرمان ضمن تاکید بر راه اندازی صندوق های خرد تامین مالی روستایی در 100 روستای استان کرمان تا پایان امسال و تشکیل کارگروه ها آن در استان و شهرستان ها خاطر نشان کرد: صندوق های خرد تامین مالی روستایی با جمع آوری پس اندازهای اندک روستاییان و سازماندهی این منابع در فعالیت های درآمدزا، ضمن حمایت مالی آنان در مسیر تولید، روحیه همیاری و خودیاری آنان را تقویت نموده و موجب ارتقاء اعتماد به نفس و موقعیت اجتماعی آنان شود.
  رزم حسینی با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت و توان بخشداران و دهیاران در راه اندازی این صندوق ها باید مورد توجه فرمانداران قرار گیرد گفت: صندوق های خرد تامین مالی روستایی به منظور بهبود وضعیت اقتصادی، کاهش بیکاری و به وجود آوردن اشتغال به صورت خوداشتغالی و کارآفرینی، محو نابرابری های اجتماعی و کاهش فقر در مناطق شهری و روستایی در سطح کشور در حال راه اندازی است.
  وی با اشاره به اینکه توسعه روستایی فرآیندی چند بعدی است که هدف آن بهبود و ارتقاء کیفیت زندگی اقشار فقیر و آسیب پذیر روستایی است افزود: صندوق های خرد تامین مالی روستایی می تواند عاملی برای حمایت از واحدهای کوچک بهره برداری، ایجاد فرصت های شغلی برای روستاییان، جلوگیری از مهاجرت روستاییان و نهایتاً تعمیم عدالت اجتماعی باشد.
  استاندار کرمان بر ارتقا تولید و توسعه اشتغال پایدار روستایی با محوریت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تاکید و خاطر نشان کرد: از ظرفیت اجرای هدفمندسازی یارانه ها در راستای افزایش تولید، اشتغال و بهره وری، کاهش انرژی و ارتقا شاخص های عدالت اجتماعی باید استفاده کرد.
  رزم حسینی با اشاره به اینکه متوسط جمعیت روستایی استان کرمان 42 درصد، از کل کشور 29 درصد است یادآور شد: دو هزار و 482 روستای بالای 20 خانوار در استان کرمان وجود دارد که طرح هادی روستایی در 27 درصد آنها اجرایی شده است.
  در ادامه این نشست مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به مشارکت روستاییان در امر توسعه روستاها گفت: به منظور ایجاد بستر مناسب جهت تقویت مشارکت روستاییان و در راستای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی، روستاییان با راه اندازی شرکت های تعاونی توسعه روستایی می توانند از وام های کم بهره صندوق کارآفرینی و امید بهره مند شوند.
  شهسواری سپس به وضعیت کنونی روستاهای استان از لحاظ وضعیت اشتغال و کارآفرینی، تقویت توان تولید و پایداری جمعیت و توان روستایی اشاره کرد.
  3029

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی