اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۵۵۸ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۱

  ضرورت بهره مندی از نگاه علمی و دانشگاهی در استفاده از ظرفیت های گیلان

  رشت - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان بر ضرورت بهره مندی و توجه به نگاه علمی و دانشگاهی در استفاده از ظرفیت های استان تاکید کرد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار ایرنا، یونس رنجکش روز شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره ملی مدیریت گردشگری و نقش آن در توسعه کارآفرینی توسط دانشگاه جامع علمی و کاربردی در رشت افزود: همگرایی دستگاه های اجرایی در پشتیبانی از اینگونه اقدامات، می تواند نقش مهمی در فراگیری و تاثیرگذاری برنامه ها داشته باشد.
  وی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت های استان در بخش گردشگری، از برگزاری جشنواره مدیریت گردشگری و نقش آن در توسعه کارآفرینی قدردانی و بیان کرد: آنچه امروز بیش از همه در حوزه بهره وری از ظرفیت ها به آن نیاز داریم، نگاه علمی و دانشگاهی است.
  رنجکش گفت: کاربردی کردن آموزه های علمی از مهمترین دغدغه هایی است که در نظام آموزشی وجود دارد و می بایست با پیوند دانش و نیازهای جامعه ، بتوانیم از توانمندی و ظرفیت ها در مسیر توسعه و ارائه خدمات بهتر به مردم استفاده کنیم.
  به گفته مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان، نبود مهارت های کاربردی بین تحصیل کرده ها و عدم ارتباط دانشگاه با محیط بازار کار از جمله چالش هایی است که در جامعه وجود دارد که باید این چالش را با فرهنگ سازی در حوزه کارآفرینی و تغییر دیدگاه ها عوض کرد.
  رنجکش افزود: از فرصت اینگونه جشنواره ها باید در زمینه آشنایی جامعه جویای کار با کارآفرینی و ظرفیت های موجود در استان استفاده کرد تا فرهنگ کارآفرینی و اتکاء به خلاقیت و نوآوری فراگیر شود.
  وی گفت: کارآفرینی، موتور محرکه توسعه است و فرهنگ آن باید در جامعه از زمان آموزش پذیر بودن کودکان نهادینه شود.
  در این جلسه در خصوص چگونگی همکاری دستگاه های اجرایی استان با این جشنواره ملی بحث و تبادل نظر شد و نمایندگان دستگاه های اجرایی در این زمینه اعلام آمادگی کردند.
  جشنواره ملی مدیریت گردشگری و نقش آن در توسعه کار آفرینی شهریورماه امسال در منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی برگزار می شود.
  7294/2007

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی