اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۵۵۱ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۱
  آبادان؛

  ارائه تسهیلات به طرح‌های اشتغالزای خلاقانه و مبتکرانه در خوزستان

  تسهیلات به طرح‌های اشتغال زایی خلاقانه و مبتکرانه درخوزستان اعطا می شود.
  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازآبادان؛رئیس صندوق کارآفرینی امید خوزستان در جلسه بررسی وضعیت اشتغال در آبادان با اشاره به پیگیریها و رایزنی های انجام شده در جهت رفع مشکل دستفروشان گفت: وضعیت نابسامان شهری از نظر اجتماعی و مبلمان شهری که متاثر از دستفروشی به وجود آمده، به عنوان مهمترین دغدغه مسئولان برای ساماندهی از یک سو و کمک به کسب و کار این افراد از سوی دیگر تبدیل شده است.

  مهدی امرایی  افزود: با پیگیریهای انجام شده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید دستوری مبنی بر تهیه گزارشی جهت اظهار و پیگیری رفع مشکل صادر کرد تا از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و ارزان قیمت ما نیز بتوانیم گوشه کوچکی از کار را بر عهده بگیریم.

  وی با بیان اینکه بار اصلی این کار بر دوش فرماندار و سایر دستگاه های مرتبط است، گفت: ما نیز در کنار آنها گوشه ای از کار را عهده دار می شویم، در برنامه ای که به مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ارائه کردیم موضوع فازبندی کار به صورت تعیین مکان، مدت زمان ساخت مکان و سایر موارد مطرح شد تا بر اساس آن مدل پرداخت تسهیلات نیز تعیین شود.

  رئیس صندوق کارآفرینی امید خوزستان افود: تسهیلات قابل ارائه جهت فراهم سازی مکان و غرفه ها پیش بینی شده و بخشی نیز برای خرید اجناس مورد نیاز دستفروشان پرداخت می شود.

  امرایی  از پوشاک، مواد غذایی و لوازم بهداشتی و آرایشی به عنوان اولویتهای اصلی و گروه های شغلی قابل طرح از سوی اداره کار برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.

  وی  از صدور کارت دستفروشی به عنوان یکی از الزامات برای تفکیک افراد بومی از غیر بومی و غیر مرتبط عنوان کرد و گفت: این صندوق به دستفروشان متقاضی شرکت در طرح ساماندهی دستفروشان تسهیلات قرض الحسنه اعطا می کند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی