اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۵۴۵ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰

  "مرکز رشد و شکوفایی هنر" در جهاد دانشگاهی هنر راه‌اندازی می‌شود

  رئیس جهاددانشگاهی هنر در آستانه سی و ششمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی فعالیت‌ها و برنامه‌های جهاددانشگاهی هنر را در چهار حوزه رشد و کارآفرینی، خدمات تخصصی هنر، آموزش‌های تخصصی و کاربردی هنر و برنامه‌های فرهنگی و دانشجویی ملی و دانشگاهی تشریح کرد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، بهزاد رشیدی گفت: جهاددانشگاهی هنر با هدف کمک به ایجاد مشاغل فناور و متکی بر ایده‌های نو در رشته‌های مختلف هنری به ویژه شیشه‌گری و سفال با هماهنگی ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز و سازمان تجاری سازی جهاددانشگاهی به زودی «مرکز رشد و شکوفایی هنر» را تاسیس می‌کند.

  وی با اشاره به اهمیت و قابلیت‌های بالای رشته‌های مختلف هنری در ایجاد اشتغال، تولید ثروت و کمک به اقتصاد دانش بنیان، افزود: جهاددانشگاهی هنر در نظر دارد در قالب مرکز رشد و شکوفایی هنر، علاوه بر فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی برای کارآفرینان و صاحبان ایده‌های خلاقانه و همچنین برای واحدهای خرد و کوچک دارای ایده‌های با قابلیت تجاری شدن در یک دوره‏ زمانی محدود، خدمات مختلفی ارائه کند تا این افراد و مراکز  برای حضور مستقل و موثر در بازار و جامعه مهیا شوند.

  رئیس جهاددانشگاهی هنر فرهنگ سازی و ایجاد زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری‌ها و خلاقیت‌های نیروهای جوان فعال در رشته‌های هنری، کمک به توسعه اقتصادی کشور از طریق صنایع خلاق و فرهنگی و قابلیت های بالای رشته های هنری، بسترسازی برای گسترش، رشد و شکوفایی واحدهای خرد و کوچک هنری، تدوین و ارائه دوره های آموزشی تخصصی و کاربردی هنری ، هدایت و حمایت ایده‌های هنری نوآورانه تا مرحله تولید و فروش محصول در بازار را از جمله اهداف این مرکز عنوان کرد.

  رشیدی ادامه داد: انشاالله از این پس خدماتی همچون تامین فضاها و امکانات اداری و زیر ساختی، پشتیبانی مدیریتی، مالی و اداری، خدمات آموزشی و مشاوره، اطلاع رسانی فعالیتهای و تبلیغ محصولات، تولیدات و خدمات در رسانه ها، کمک به بازاریابی و فروش محصولات و کمک به اخذ مجوز های مورد نیاز و تسهیلات مالی را به واحد ها و گروه های هنری حاضر در مرکز رشد و کارآفرینی هنر ارائه خواهد کرد.

  حمایت از ایده‌های خلاقانه

  رئیس جهاد دانشگاهی هنر با تاکید بر سهم و جایگاه ویژه دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه هنر در این واحد، گفت: در تلاش هستیم از قابلیت های استادان، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه هنر در توسعه فعالیت های پژوهشی و خدمات تخصصی این واحد استفاده کنیم.

  وی تصریح کرد: فعالیت های جهاددانشگاهی همیشه برای رفع نیازها و ضرورت های جامعه است و جهاد هنر از ایده ها و طرح های خلاقانه و کاربردی دانشجویان، دانش آموختگان و استادان دانشگاه هنر که در راستای این موضوع باشد، حمایت می‌کند و برنامه این است که با کمک خود ایشان ایده های خلاقانه به محصول و نتیجه لازم برسند.

  مستندسازی تصویری و مکتوب

  رئیس جهاددانشگاهی هنر مستندسازی تصویری و تولید فیلم های مستند کوتاه با موضوعات فناوری و صنعتی را از دیگر حوزه های فعالیت جهاددانشگاهی هنر خواند و افزود: این فعالیت ها در مرکز مستندسازی دانش و فناوری انجام می شود و این مرکز در یک سال گذشته فیلم های مستندی را برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت هلیکوپتری ایران، پژوهشگاه رویان، دانشگاه های تربیت مدرس، صنعتی شریف و بهزیستی و واحدهای مختلف جهاد دانشگاهی ساخته است.

  مرکز هنرهای کاربردی

  بهزاد رشیدی در ادامه از ایجاد مرکز خدمات تخصصی هنرهای کاربردی در جهاددانشگاهی هنر خبر داد و گفت: این مرکز با هدف ارائه خدمات تخصصی، پژوهشی و مشاوره در رشته­‌های معماری، مرمت، طراحی و گرافیک، مجسمه­‌سازی و هدایای هنری، با محوریت هنر ایرانی- اسلامی از ابتدای سال 95 آغاز کرده است.

  وی ارائه خدمات تخصصی متناسب با نیازهای جامعه و کارفرمایان، طراحی و اجرای طرح­های پژوهش کاربردی، ارائه مشاوره­‌های تخصصی به دستگاه­‌ها و مراکز کارفرمائی، طراحی و اجرای همایش­ها، نمایشگاه­ها و سمینارهای موضوعی و تخصصی هنر، تألیف ترجمه و چاپ و نشر و ... را عمده­‌ترین فعالیت­های این مرکز دانست.

  حفظ و احیاء هنرهای ایرانی اسلامی، اشاعه فرهنگی و اشتغال زایی در حوزه­‌های هنر و کاربردی کردن هنر در جامعه از دیگر اهداف این مرکز است.

  چهارمین جشنواره ملی فیلم و عکس فناوری و صنعتی

  رشیدی در ادامه از برگزاری چهارمین جشنواره ملی فیلم و عکس فناوری و صنعتی «فردا» در اواخر پاییز 95 خبر داد.

  وی گفت: دبیرخانه این دوره از جشنواره فعال شده و تاکنون چندین جلسه هماهنگی با سازمان ها و مراکز همکار و حامی جشنواره از جمله وزارت صنعت، معدن تجارت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد فناوری های نرم و هویت ساز و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته و در حال رایزنی برای تعیین دقیق محل برگزاری جشنواره در تهران یا یکی از مراکز استانی است.

  رئیس جشنواره ملی فیلم و عکس فناوری و صنعتی افزود: فراخوان این جشنواره ظرف چند روز آینده در مرداد ماه منتشر می شود.

  پنجمین جشنواره نقش تن پوش

  رشیدی در ادامه با تشریح فعالیت های این واحد در زمینه مد و لباس گفت: دبیرخانه پنجمین جشنواره نقش تن پوش در معاونت فرهنگی این واحد فعال شده و فراخوان این جشنواره در نیمه دوم مرداد ماه منتشر می شود.

  وی افزود: این جشنواره توسط جهاد دانشگاهی واحد هنر و با همکاری و مشارکت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، دانشگاه هنر، دانشگاه شریعتی، دانشگاه علم و فرهنگ و دانشگاه علمی کاربردی با هدف رشد خلاقیت‌های فردی دانشجویان و هنرمندان و انتقال مفاهیم فرهنگی در قالب نمادها، نشان ها و طرح های ایرانی و اسلامی از طریق لباس برگزار می شود.

  فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی

  رئیس جهاد دانشگاهی هنر گفت: فعالیت‌های فرهنگی جهاد هنر با هدف ارتقای سطح دانش و تجربه تخصصی و همچنین تعهد اسلامی دانشجویان دانشگاه هنر و با کمک خود آنان در سطح دانشگاه هنر برگزار می شود.

  وی افزود: در یک سال گذشته برنامه هایی همچون برگزاری سومین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی، ایجاد دبیرخانه جشنواره مد و لباس دانشجویی دیبا، ایجاد کانونهای دانشجویی، گردشگری علمی و فرهنگی دانشجویان دانشگاه هنر، ایجاد دفتر خبرگزاری ایسنا در دانشگاه هنر و همکاری در برنامه های فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه طراحی و اجرا شده که هریک در نوع خود آثار و برکات مثبتی در جامعه مخاطبان و به ویژه در بین دانشگاهیان دانشگاه هنر داشته است.

  آموزش‌های کاربردی هنری اشتغال زا

  رئیس جهاددانشگاهی هنر با اشاره به فعالیت های آموزشی این واحد، گفت: در مرکز آموزش‌های تخصصی و کاربردی این واحد دوره های آموزشی کوتاه مدت، تک درس و کارگاه های عملی با موضوعات مختلف هنری، با حضور اساتید برجسته برای جوانان و دانشجویان و با رویکرد تخصصی، اشتغال زایی و کارآفرینی برگزار می شود.

  وی ادامه داد: دوره‌های آموزشی خوشنویسی، گرافیک، انیمیشن، طراحی لباس، مجسمه سازی، چرم دست دوز، عروسک سازی، عکاسی دیجیتال، ساخت زیور آلات، نمایشنامه نویسی، الگوسازی و دوخت، طراحی طلا و جواهر، اسکیس و راندوی معماری، دکوراسیون داخلی، سفال، طراحی، نقاشی و نقاشی دیواری و پتینه از جمله دوره های آموزشی این مرکز است.

  پشتیبانی فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی

  رئیس جهاددانشگاهی هنر تصریح کرد: با وجود ساختارها و مراکزی که در یک سال اخیر در جهاد دانشگاهی هنر ایجاد شده و تنوع در خدمات فرهنگی و هنری، این واحد می‌تواند پشتیبانی علمی، فنی و اجرای فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی و خدمات هنری مورد نیاز کشور و به ویژه مجموعه جهاددانشگاهی را به عهده بگیرد.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی