اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۵۳۶ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵

  نبود صنعت سبب مهاجرت نیروی کار از شهرستان سلسله شده است

  خرم آباد- ایرنا- معاون توسعه، اشتغال و کارآفرینی وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی گفت: فعال نبودن بخش صنعت در شهرستان سلسله سبب اشباع بخش کشاورزی و مهاجرت نیروی کار از این شهرستان شده است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار ایرنا، عیسی منصوری شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اشتغال و کارآفرینی شهرستان سلسله با اشاره به موضوع اشتغال به عنوان مهمترین مسئله و معضل شهرستان افزود: بالا رفتن نیروی کار در بخش کشاورزی منطقه باعث پایین آمدن بهره وری و سر ریز شدن نیروی کار به سمت بخش صنعت و خدمات شده و این یک رخداد طبیعی بوده که در هر دو شهرستان سلسله و دلفان اتفاق افتاده است.
  وی با بیان اینکه نیروی کارآزموده و تحصیلکرده به دلیل شکل نگرفتن بخش صنعت به مرکز استان و سایر شهرهای بزرگ مهاجرت می کند، تصریح کرد: برای برون رفت از این معضل و چاره اندیشی باید کار مرتبط با مزیت های منطقه تعریف شود.
  معاون توسعه، اشتغال و کارآفرینی وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ایجاد صنعت بزرگ در کوتاه مدت با هدف ایجاد اشتغال قطعا راه حل جواب دهی نخواهد بود بلکه در گام اول باید اشتغال مکمل شغل موجود در منطقه را فراهم کنیم.
  منصوری با تاکید بر بخش کشاورزی شهرستان به عنوان شغل موجود منطقه تصریح کرد: باید صنایع تبدیلی و تکمیلی متناسب با مزیت های بخش کشاورزی شهرستان برای ایجاد اشتغال در این منطقه فراهم شود.
  وی با اشاره به صنایع مورد نیاز برای بخش شهری شهرستان افزود: با توجه به بازدیدهایی که در سفر اخیر از ظرفیت های منطقه به عمل آمده صنعت نساجی یکی از صنایعی است که بسیار مفید و پر بازده بوده و در کوتاه مدت نیز از اشتغال بالایی برخوردار است.
  منصوری با اشاره به بخش گردشگری شهرستان و تاکید بر اینکه تنها احداث هتل و اقامتگاه های درون شهری پیش نیاز گردشگری نبوده و برای رونق این بخش در شهرستان کافی نیست عنوان کرد: گردشگر برای ظرفیت ها و قابلیت های موجود در منطقه سفر می کند و فراهم کردن سبک زندگی منطقه، فرهنگ وغذای سنتی منطقه و سایر زمینه های جذب گردشگر به آن منطقه سفر می کند در حالی که چنین امکاناتی را در مناطق گردشگری فراهم نکرده ایم.
  به گفته وی با توجه به صحبت هایی که با فرمانداران دو شهرستان سلسله و دلفان برای شناسایی مشکلات و معضلات موجود در هر دو شهرستان صورت گرفته بنا بر آن شد که کارگروه ویژه ای به نام کارگروه هماهنگی توسعه و اشتغال منطقه تشکیل و جلسات آن به صورت مستمر و منظم با حضور اعضای هر دو شهرستان برای رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال تشکیل شود.
  منصوری با تاکید بر اینکه بر اساس برنامه های پیشنهاد داده شده اعتبار و بودجه به طرح ها داده می شود افزود: با حداکثر ظرفیت و توان به دنبال اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در شهرستان های سلسله و دلفان به صورت ویژه هستیم.
  7265/6060

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی