اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۵۳۵ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵
  رییس نظام صنفی رایانه‌ای کشور:

  صنعت فاوا در زمینه کارآفرینی رتبه یک کشور را دارد

  زنجان- رییس نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت:صنعت فاوا توانسته در زمینه کارآفرینی رتبه یک کشور را به خود اختصاص دهد چراکه کشور ما معدن بزرگی از جوانان تحصیل‌کرده را دارد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، ناصرعلی سعادت شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح  چهارمین نمایشگاه الکامپ در سالن آمفی‌تئاتر محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی کاسپین زنجان افزود: امروز موتور محرک اقتصاد مقاومتی در زمینه اقدام و عمل، توجه به صنعت فاوا در کشور است.

  وی ادامه داد: بر اساس سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که دارای ۲۴ بند منعقد شده، در یکی از همین بندها به تکیه اقتصاد به مردم اشاره شده است.

  رئیس نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان اینکه صنعت فاوا در دنیا رکورد کارآفرینی و ایجاد فرصت‌های شغلی را شکسته است، گفت: ما کشوری هستیم که هر ساله بیش از ۲۰۰ هزار فارغ‌التحصیل جوان دانشگاهی داریم از این رو باید نگاه‌مان را از اقصاد نفتی به اقتصاد فاوا تغییر دهیم. 

  وی افزود: نباید بخش خصوصی را پیمانکار دولت بدانیم و این وضعیت باید تغییر کند و نگاه کارفرما، پیمانکاری باید برداشته شده و بخش خصوصی به عنوان سرمایه‌گذار صنعت باید تلقی شود.

  رئیس نظام صنفی رایانه‌ای کشور تاکید کرد: برای شناخت هرچه بیشتر صنعت فاوا در بخش صنعت باید به این نکته توجه کرد که تامین امکانات و ظرفیت‌های به منظور توسعه و ایجاد کارآفرینی در کشور از اهداف این حوزه است.

  سعادت گفت: شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصادی میسر نیست و  از آنجایی که اقتصاد کشور همواره وابسته به فروش نفت بوده و طبق اعلام آمارهای جهانی در سال ۲۰۱۶ اندازه بازار صنعت فاوا ۳.۸ تریلیون دلار است که با ایده‌گیری این آمار دو و نیم برابر فروش نفت در کل دنیا بوده و همچنین از این مبلغ کلان ۴۱ درصد مربوط به ICT و ۵۹ درصد مربوط IT است.

  وی یادآور شد: صنعت فاوا توانسته در بحث کارآفرینی رتبه یک کشور را به خود اختصاص دهد و در حال حاضر کشور ما معدن بزرگی از جوانان تحصیل‌کرده را دارا است و قشر عظیمی از این افراد با صنعت فاوا مرتبط هستند.

  رئیس نظام صنفی رایانه‌ای کشور بر پیشتازی اقصاد دانش‌بنیان در تهیه نقشه راه علمی کشور اشاره کردو گفت: اولویت اول در نقشه راه علمی کشور در کنار انرژی هسته‌ای اهمیت مربوط به صنعت فاوا بوده و در اقتصاد مقاومتی نیز بالاترین اهمیت به اجرای نقشه راه علمی کشور داده شده است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی