اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۵۲۶ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵

  تصمیمات مهمی برای پروژه قطار شهری اهواز گرفته می‌شود

  استاندار خوزستان گفت: مدیریت ناکارآمد و ناهماهنگی میان متولیان، مانع پیشرفت پروژه قطار شهری اهواز شده است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، غلامرضا شریعتی با اشاره به جلسه روز گذشته در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اظهار کرد: یکی از موضوعات این جلسه، کوتاه شدن مسیر خطوط قطار شهری اهواز به دلیل برخی مشکلات  اعتباری از سوی متولیان آن در استان بوده است.

  وی افزود: در این جلسه با انتقاد از این موضوع، خواستار اجرای کامل پروژه قطار شهری اهواز و رفع  موانع موجود شدیم.

  شریعتی با بیان این‌که مردم نباید تاوان بی‌کفایتی و ضعف مدیران را بدهند، ادامه داد: مدیریت ناکارآمد و ناهماهنگی میان متولیان امر شامل استانداری و شهرداری، مانع از پیشرفت پروژه قطار شهری اهواز شده است.

  وی تصریح کرد: به زودی بازدید از پروژه قطار شهری اهواز انجام می‌شود و در دو هفته آینده تصمیمات مهمی برای این پروژه گرفته خواهد شد .

  احیای کارخانه تصفیه شکر مسیر دغاغله

  استاندار خوزستان اظهار کرد: کارخانه تصفیه شکر مسیر دغاغله که سهامداران آن بانک ملی و ملت هستند، از سال‌ها پیش تعطیل شده است. در این سفر مذاکرات لازم جهت واگذاری این کارخانه به تصفیه نیشکر و راه‌اندازی آن جهت به کارگیری نیروهای بومی انجام شد.

  وی افزود: در روزهای آینده با مدیرعامل بانک ملت نیز دیدار می‌شود و مقدمات اولیه جهت واگذاری به مجموعه تصفیه نیشکر انجام خواهد شد.

  جذب اعتبار برای کارآفرینی و اشتغال

  شریعتی از موافقت وزیر کار برای  اعتباردهی از طریق صندوق کارآفرینی امید جهت نوسازی ۱۰۰۰ خودرو تاکسی اروندی برای حمل و نقل عمومی استان خبر داد و گفت: تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای ساختن بازارچه‌ها جهت سامان‌دهی دستفروشان سطح شهر اهواز مورد مذاکره و بررسی قرار گرفت که در نهایت وزیر کار با این موارد جهت اعتباربخشی موافقت کرد.

  وی ادامه داد: پیگیری ساخت بیمارستان ابوذر، بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان و بیمارستان فولاد از دیگر دستاوردهای این سفر بود.

  استاندار خوزستان گفت: با پیگیری‌های انجام شده به زودی تفاهم‌نامه‌هایی برای پرداخت تسهیلات کارآفرینی و ایجاد کسب و کار برای متقاضیان  با سود 3 و 4 درصد نیز امضا خواهد شد.

  امضای تفاهم‌نامه ساخت 28 مدرسه در خوزستان

  وی افزود: همچنین روز گذشته در جلسه‌ای با حضور رییس سازمان توسعه و تجهیز مدارس کشور، مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان درخصوص مشکلات و تنگناهای فضاهای آموزشی استان بحث و تبادل نظر شد.

  شریعتی گفت: از رییس سازمان توسعه و تجهیز مدارس کشور درخواست شد که توجه بیشتری به خوزستان به ویژه در زمینه تامین اعتبار جهت ساخت فضاهای آموزشی و تجهیز مدارس  داشته باشند تا دیگر شاهد کلاس‌های کپری و گلی نباشیم و مدارس به سیستم‌های سرمایشی مجهز شوند.

  وی ادامه داد: رییس سازمان توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز در زمینه افزایش اعتبارات ملی برای تکمیل پروزه‌های در حال ساخت استان و تجهیز مدارس  قول مساعد دادند و تفاهم‌نامه ساخت 28 مدرسه در استان منعقد شد.

  استاندار خوزستان اظهار کرد: در این تفاهم‌نامه آمده است که 28 مدرسه ابتدایی شش کلاسه در حاشیه شهرهای اهواز، باوی و کارون با اعتبار 240 میلیارد ریال احداث می‌شود که سهم هرکدام از طرفین مبلغ 120 میلیارد ریال است.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی