اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۵۱۳ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۹
  رئیس دبیرخانه اشتغال بهزیستی در شهرکرد:

  300 میلیارد تومان اعتبار اشتغال‌زایی به بهزیستی کشور اختصاص یافت

  رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی بهزیستی گفت: 300 میلیارد تومان اعتبار از طریق بانک مرکزی جهت اشتغال‌زایی به بهزیستی اختصاص یافت.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، مهناز کاشی ظهر امروز در همایش منطقه‌ای اشتغال با اشاره به اختصاص این میزان اعتبار به اشتغال‌زایی در بهزیستی اظهارداشت: اشتغال‌زایی در این سازمان توجه خاص مسئولان را می‌طلبد که توجه ویژه‌ای را به جامعه هدف بهزیستی داشته باشد.

  وی با بیان اینکه اعتباراتی جهت ایجاد اشتغال در اختیار بهزیستی قرار ندارد، افزود: با توجه به پیش‌بینی طرح‌های 5 ساله در تسهیل‌گری اشتغال بهزیستی با کمبود اعتبارات مواجه است.

  رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی بهزیستی بیان کرد: اعتباراتی که سال گذشته برای سهم کارفرمایان و ارتقاء یارانه معلولان هزینه شد 27 میلیارد تومان برآورد شده است.

  کاشی با اشاره به افزایش سهم کارفرمایان و ارتقاء یارانه معلولان خاطرنشان کرد: امسال سهم کارفرمایان و ارتقاء یارانه معلولان از 27 میلیارد تومان به 33 میلیارد تومان افزایش یافته است.

  وی گفت: این اعتبارات در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد و مدیریت آن توسط مدیران بهزیستی انجام می‌شود، مدیران استانی با توجه به مدیریت اعتبارات توانستند تسهیل‌گر امور کارفرمایان باشند.

  رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی بهزیستی با اشاره به وظایف سازمان بهزیستی تصریح کرد: سازمان بهزیستی وظایف سیاست‌گزاری، برنامه‌ریزی و نظارت بر راهبردهای تسهیل‌گری جامعه هدف این نهاد را بر عهده دارد.

  کاشی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط بهزیستی ادامه داد: سازمان بهزیستی در راستای سیاست‌گزاری‌های انجام شده و تشویق بخش خصوصی برای همکاری یکسری اقدمات و برنامه‌هایی را پیش‌بینی کرده است.

  وی با بیان اینکه بهزیستی ایجاد کننده اشتغال نیست، افزود: سازمان بهزیستی تنها می‌تواند تسهیل‌گر و کمک کننده در بخش اشتغال باشد به همین منظور برنامه‌هایی را در دستور کار خود قرار داده است.

  رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی بهزیستی خاطرنشان کرد: مشوق‌های حمایتی که در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان بهزیستی در حوزه اشتغال است.

  کاشی بیان کرد: براساس قانون جامعه هدف معلولان، ماده 29 قانون جمهوری اسلامی، برنامه پنجم توسعه که به صورت یکساله تمدید شد و پیش‌بینی‌هایی که در برنامه ششم توسعه شده است برنامه‌هایی در راستای کمک به اشتغال معلولان تدوین می‌شود.

  وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی کارفرمایانی را که از ظرفیت جامعه هدف این سازمان در کار‌ها و فعالیت‌های خود استفاده کند از طریق مشوق‌های حمایتی ساپورت می‌کند.

  رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی بهزیستی افزود: جامعه هدف سازمان بهزیستی زنان سرپرست خانوار، گروه خاص معلولان و معتادان بهبود یافته هستند که کارفرمایان می‌توانند از ظرفیت آن‌ها استفاده کنند.

  کاشی گفت: سازمان بهزیستی 23 درصد حداقل حقوق قانون کار را به منظور مشوق حمایتی در اختیار کارفرمایانی قرار می‌دهد که از جامعه هدف این سازمان به مدت 5 سال استفاده کنند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی