اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۹۵ انتشار : ۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۶

  12 طرح کارآفرینی موفق در آذربایجان غربی اجرا شده است

  ارومیه- ایرنا- مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: 12 طرح کارآفرینی موفق توسط 12 کارآفرین برتر در استان اجرا شده است.

  صادق آهنگری روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این طرحهای کارآفرینی موفق در بخشهای صنعت، کشاورزی و خدمات بوده است.
  وی ادامه داد: در بخش صنعت شرکت مارال صنعت به عنوان کارآفرین نمونه کشور با تولید انواع تریلر توانسته نیاز داخل استان، کشور و کشورهای همجوار را تامین کرده و درآمد مناسبی کسب کند.
  وی بیان کرد: همچنین شرکت فرش نخ ابریشم میاندوآب با مدیریت یوسف بکتاش با ایجاد اشتغال برای 40 نفر توانسته در زمینه تولید فرش ماشینی به رتبه برتر دست یابد و سالانه هفت هزار تخته فرش تولید کرده و روانه تمام استانهای کشور و به خصوص کشورهای عراق، ترکیه و آذربایجان می کند.
  وی ادامه داد: در بخش کشاورزی نیز مجتمع سیدان (اروم دانه) تولید کننده خوراک دام و طیور در سطح ملی توانسته موفقیت بزرگی کسب کند.
  مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان شرکت آذر باطری، شرکت صتعتی کابینت و مبلمان خوی، شرکت کیوان مرغ پرطلای مهاباد و شرکت تعاونی خوش پخت نقده را از دیگر طرحهای موفق کارآفرینی در بخش صنعت و کشاورزی عنوان کرد.
  آهنگری به طرحهای موفق کارآفرینی در بخش خدمات و آموزش نیز اشاره کرده و گفت: مجتمع آموزشگاههای غیرانتفاعی شکوه ارومیه با کسب برتری در سطح ملی توانسته در زمینه خدمات آموزشی موفق عمل کند.
  وی افزود: شرکت اعتماد گستر ارومیه، شرکت اندیشه پویش و آموزشگاه کنکور نیز در بخش آموزش علاوه بر اشتغالزایی در ایجاد کارآفرینی، موفق به کسب رتبه برتر شده است.
  آهنگری اضافه کرد: به منظور عملیاتی کردن پروژه ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار در دشتها و مناطق روستایی برنامه پنج ساله طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی با همکاری اداره کل امور روستایی استانداری و اداره کل تعاون، کار و رفاه و امور اجتماعی استان اجرا می شود.
  وی افزود: بر اساس ین طرح 60 درصد از حقوق فارغ التحصیلانی که به واحدها معرفی می شوند، توسط وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بقیه توسط کارفرما پرداخت می شود.
  آهنگری بیان کرد: درمرحله نخست اجرای این طرح 420 نفر به صورت کارورز به واحدهای مختلف معرفی شدند.
  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، نرخ بیکاری در آذربایجان غربی از 10 درصد به 11 درصد رسیده و بیشترین نرخ بیکاری متعلق به فارغ التحصیلان دانشگاهی است.
  آذربایجان غربی به علت مرزی بودن، داشتن نرخ بالای بیکاری، نبود بسترهای اشتغال و عوامل دیگر همچنان دچار معضل بیکاری است.
  فاصله داشتن با فرصتهای سرمایه گذاری و اشتغال باعث شده سالانه 44 هزار نفر بر تعداد بیکاران استان افزوده شود اما در کنار این معضل جدی، گامهای اساسی توسط حوزه اشتغال و کار آفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برداشته شده است که از آن جمله می توان به ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین اقشار مختلف جامعه اشاره کرد چنان که در این راستا جشنواره های کارآفرینان برتر به منظور تشویق کارآفرینان برتر به صورت سالانه برگزار می شود.
  8135/1905

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی