اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۹۴ انتشار : ۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۶
  نماینده ولی فقیه در هرمزگان:

  تلاش‌های دولت پاسخگوی ندای مقام معظم رهبری در زمینه رونق اقتصادی نیست

  نماینده ولی فقیه در هزمزگان با بیان اینکه دولت باید بیش از گذشته در جهت توسعه، ترویج ورونق اقتصادی ورود پیدا کند،گفت: تلاش‌های دولت پاسخگوی ندای مقام معظم رهبری در زمینه رونق اقتصادی نیست.

  آیت الله غلامعلی نعیم‌آبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بندرعباس، با بیان اینکه روحیه کار در افراد سبب کارآفرینی می‌شود، اظهار داشت: از آنجایی که رونق و توسعه صنایع دستی نیازی به سرمایه‌گذاری ندارد باید با توسعه و گسترش این گونه مشاغل در منازل در راستای کاهش و رفع مشکلات اقتصادی گام برداشت.

  وی با بیان اینکه در چین، هر خانه به مثابه یک کارخانه است، بیان‌داشت: یک میلیارد و 200 میلیون نفر در چین در کارخانه و یا ادارات کار نمی‌کنند، بلکه با ایجاد شغل در منزل، اقتصادی پر رونق را در کشور خود رقم زده‌‌اند.

  امام جمعه بندرعباس تاکیدکرد: باید هر انسانی با نگاه به اطراف خود، خلاقیت به خرج دهد و با استفاده از محیط و وسایل موجود در اطراف خود به خلق کار اقدام و به نوعی در کارآفرینی تلاش کند، آن وقت است که با بکار افتادن حداقل 120 میلیون دست تحولی جدی در جامعه ایجاد می‌شود.

  آیت‌ الله نعیم‌‌‌آبادی گفت: دولت نیز باید بیش از گذشته در جهت توسعه، ترویج  ورونق اقتصادی ورود پیدا کند، با وجود تلاش‌های انجام شده در این راستا، تا کنون ورود پررنگی نداشته و تلاش‌های دولت پاسخگوی ندای رهبری در زمینه رونق اقتصادی نیست.

  وی خطاب به جوانان ایرانی گفت: مگر جوانان دیگر کشورهای به دانشگاه نرفته اند که امروزه در زمینه های مختلف اقتصادی و تولید محصولات کشاورزی فعالیت‌های چشمگیر داشته و در رده صادرکنندگان محصولات مختلف قرار گفته اند.

  آیت الله نعیم آبادی ادامه داد: فرهنگ کار باید تغییر کند و کار در ادارات و پشت میزنشینی باید از ذهن جوانان خارج شود تا به کارآفرینی و تولید روی بیاورند و همه در فضای کار قرار گیرند تا اقتصاد ایران اسلامی به اقتصاد مقاومتی تبدیل شود.

  نماینده ولی فقیه در هرمزگان، عدم درک صحیح از اقتصاد مقاومتی را ضعفی بزرگ در عدم تحقق سیاست‌های این نوع اقتصاد دانست و گفت: تبیین و تشریح و همچنین درک درست از مفهوم اقتصاد مقاومتی در راستای تحقق این امر مهم از ضروریات است.

  آیت الله نعیم آبادی با تاکید بر اینکه نصب بنر و تبلیغات محیطی کاری از پیش نمی‌برد تصریح‌کرد: مقام معظم رهبری از مسئولان کار می‌خواهند نه تبلیغات، پس باید همه در راستای تحقق شعار سال و رساندن این امر مهم به مرحله اقدام و عمل تلاش کنیم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی