اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۹۳ انتشار : ۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۶

  المپیاد استانی مهارت در چهار رشته در شاهرود برگزار شد

  شاهرود- ایرنا- المپیاد استانی مهارت با حضور شرکت کنندگانی از سراسر استان، در چهار رشته به میزبانی شاهرود برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، به مناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی المپیاد استانی مهارت در دو شهر شاهرود و سمنان در حال برگزاری است.
  مرکز فنی و حرفه ای خواهران و همچنین سه آموزشگاه خصوصی وابسته به این مرکز روز پنجسنبه میزبان برگزاری این مسابقات در چهار رشته گل آرایی، آشپزی، قنادی و تراش سنگ های قیمتی بودند.
  در این دوره از رقابت ها 9 خانم و یک آقا در رده سنی زیر 21 سال در شاهرود به رقابت پرداختند.
  مدیر کل فنی و حرفه ای استان که به منظور بازدید از این مراکز به شاهرود سفر کرده بود، در گفتگو با ایرنا، هدف از برگزاری این مسابقات را شناسایی استعدادها و نخبگان مهارتی دانست و افزود: با شناسایی این افراد می توان آن ها را هدایت و به بازار کار معرفی کرد.
  ابراهیم محمودی با اشاره به راه یابی برگزیدگان استانی به مرحله کشوری این المپیاد، گفت: برگزیدگان کشوری نیز هر دو سال یک بار به مسابقات بین المللی فرستاده می شوند.
  وی شرکت در مسابقات جهانی را برای تبادل تجربه حرفه آموزان مفید دانست و تصریح کرد: در شرایط کنونی اشتغال کشور، این برنامه ها بستر مناسبی را برای کارآفرینی فراهم می کند و با نشان دادن الگوهای نخبه مهارتی به جوانان تحصیل کرده نشان داده می شود که به دنبال پشت میزنشینی و کارهای دولتی نباشند.
  مدیرکل فنی و حرفه ای استان با بیان اینکه نخبگان این مراکز در صورت داشتن ایده، برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی می شوند، اضافه کرد: بنیاد نخبگان نیز حمایت هایی را از این افراد در دستور کار خود دارد.
  محمودی ادامه داد: همچنین آقایان نیز می توانند برای گذراندن خدمت سربازی خود در این مراکز فعالیت کنند.
  وی کیفیت برگزاری رقابت ها را خوب ارزیابی کرد و گفت: هرسال کیفیت تجهیزات و ساختار برگزاری المپیاد نیز بهتر می شود.
  محمودی با بیان اینکه توان استان برای برگزاری المپیاد به صورت متمرکز کافی نیست، افزود: به همین دلیل دو شهرستان شاهرود و سمنان برای میزبانی این رقابت ها آماده شدند.
  7359/6167

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی