اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۹۱ انتشار : ۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۶

  همایش کارآفرینی و آموزش های فنی وحرفه ای در صومعه سرا برگزار شد

  رشت - ایرنا - با حضور مسئولان صومعه سرا، همایش روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای در این شهرستان برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار ایرنا، رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان صومعه سرا روز جمعه در این همایش گفت: در این مرکز سالانه یک هزار و 500 نفر از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند می شوند.
  ابراهیم سالاری با اشاره به اینکه آموزش نیروی انسانی و متخصص در اولویت اهداف قرار دارد، افزود: مهارت آموزی این مرکز مخصوص قشر خاصی نیست بلکه جوانان ، فارغ التحصیلان، صنوف و کشاورزان و حتی سربازان را هم در بر می گیرد.
  وی اظهار داشت: نیاز سنجی آموزشی در شهرستان صومعه سرا انجام و بخش گوراب زرمیخ بعنوان پایلوت آموزشی انتخاب شده است.
  وی با اشاره به اینکه آموزش در کنار تخصص و مهارت می تواند فرد را به سمت کار آفرینی سوق دهد، افزود : کسانی که مدارک فنی و حرفه ای دریافت می کنند، ثبات شغلی بیشتری دارند و باری از دوش دولت برمی دارند و نیازهای جامعه را با استفاده از تخصص های خود برآورده می کنند.
  رئیس مرکز فنی و حرفه ای صومعه سرا آموزش ها را در دو مرکز برادران و خواهران این شهرستان براساس رشته های مورد نیاز بازار و جامعه دانست و گفت: رشته های جوشکاری ، اتومکانیک ، تراشکاری ، تاسیسات حرارتی ، برق ساختمان و تعمیرات ادوات کشاورزی برای برادران و رشته های کامپیوتر ، حسابداری ، چوب و معرق و ... در مرکز خواهران آموزش داده می شود.
  وی از بهره برداری از اولین کارگاه تعمیرات و نصب آسانسور گیلان در صومعه سرا خبر داد و به نقش حمایتی و آموزشی اشاره و اضافه کرد: در سال 94 از طریق مرکز فنی و حرفه ای، در بخش های دولتی ، صنایع و صنوف ، آموزش در روستا برای سربازان ، زندانیان و مراکز آموزشی آزاد، از 552هزار نفر ساعت آموزش بهره مند شده اند.
  وی افزود : طی یک سال گذشته علاوه بر یک هزار و 500 نفر از کسانی که از آموزش های این مرکز بهره مند شده اند، بیش از یک هزار نفر بصورت ادواری در آزمون های این مرکز شرکت و گواهی نامه مهارت دریافت کرده اند.
  در پایان این مراسم مسئولان اداره ها و نهادهای شهرستان از کارگاه های آموزشی مرکز فنی و حرفه ای صومعه سرا بازدید و از نزدیک با نحوه آموزش مهارت های فنی آشنا شدند.
  شهرستان صومعه سرا در 25 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
  7292/2007

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی