اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۸۸ انتشار : ۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳
  معاون منابع انسانی فنی و حرفه‌ای در زاهدان:

  ۱۶۰۰ حرفه قابل عرضه در اداره فنی و حرفه ای وجود دارد

  زاهدان-معاون منابع انسانی فنی و حرفه‌ای در زاهدان گفت: ۱۶۰۰ حرفه قابل عرضه در اداره فنی و حرفه ای وجود دارد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگارمهر معاون منابع انسانی فنی و حرفه‌ای در زاهدان پیش از ظهر امروز در همایش ۶ مرداد روز ملی کارآفرینی که در تالار فردوسی زاهدان  برگزار شد، اظهار داشت: وجود ۱۶۰۰ حرفه قابل عرضه در اداره فنی و حرفه ای یکی از زیربناهای  کارآفرینی و مهارت آموزی در کشور است.

  علی فروزش گفت: ۱۶۰۰ کسب مهارت به فرد این امکان را می‌دهد تا بتواند در بخش های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ورود پیدا کند و با استفاده از توانایی‌های زمینه را برای اشتغالزای و کارآفرینی در جامعه فراهم کند.

  وی افزود: امروز نهاد فنی و حرفه ای از طریق شعب مختلف خود در شهرها و روستاها آموزش به اقشار مختلف را در دستور کار قرار داده است و این آموزش ها در مراکزی همچون زندانها پادگان ها دانشگاها مراکز دولتی و خصوص به شهروندان ارائه می‌شود.

  فروزش خاطرنشان کرد: فراگیری آموزش آن هم آموزش‌های مهارتی نقش مهمی در شکوفایی اقتصاد دارد چراکه با داشتن مهارت افراد می‌توانند وارد عرصه اقتصادی شوند.

  نماینده مردم ایرانشهر نیز در این همایش اظهار داشت: توسعه پایدار جوامع وقتی تحقق پیدا می‌کند که افراد آن جامعه خود را برای مهارت‌آموزی آماده کنند و این مهارتها را در جامعه بکار گیرند.

  محمد نعیم امینی‌فرد افزود: آموزش‌های مهارتی حلقه اتصال بازار کار و کارجویان است که به مدد آن موانع بیکاری از جامعه رخت می‌بندد از این رو دستگاهای مربوطه باید تمام تلاش خود را برای ترویج فرهنگ کارآفرینی بکار گیرند.

  وی تصریح کرد: توجه به منویات مقام معظم رهبری اهمیت مسئله مهارت آموزی را دو چندان می‌کند لازم است جوانان با تلاش در راه مهارت آموزی استان را به مرکز کارآفرینی در کشور تبدیل کنند.

  معاون سیاسی اجتماعی استاندار نیز در این همایش گفت: باید بسترهای اشتغال و  توسعه کار آفرینی در جامعه از طریق مهارت آموزی فراهم شود و تا زمانی که به مهارت آموزی بها داده نشود بسیاری از مشکلات از جمله بیکاری حل نخواهد شد.

  علی‌ اصغر جمشیدنژاد تصریح کرد: در شرایط کنونی مدرک گرایی جای خود را به مهارت‌آموزی داده است زیرا داشتن مهارت، کلیدی‌ترین عامل در موفقیت هر بنگاه اقتصادی است که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای این مهارت را به افراد ارائه می‌کند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی