اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۸۷ انتشار : ۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳

  مهارت، مولفه اصلی کارآفرینی

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان گفت: خانواده‌ها برای مهارت‌آموزی فرزندانشان برنامه‌ریزی کنند.

  «رحیم عطایی‌پور» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به گرامی‌داشت 6 مرداد روز ترویج مهارت های فنی و حرفه‌ای گفت: مهارت، کارآفرینی را به‌دنبال دارد و کار از نیازهای اساسی جامعه ما محسوب می‌شود.

  وی اضافه کرد: نگاه خانواده‌ها به سوی افزایش کسب دانش در کنار مهارت به خصوص برای جوانان افزایش یافته است و واضح است که با وجود دانش در کنار مهارت هیچ جوانی را بیکار در جامعه نخواهیم دید.

  عطایی‌پور با اشاره به این‌که مراکز فنی و حرفه‌ای استان آماده ارائه آموزش‌ها به نوجوانان و جوانان استان است، ادامه‌داد: هر سال مسابقات ملی مهارت در استان برگزار می‌شود و افراد برگزیده در 31 رشته با نخبگان کشوری به رقابت می‌ پردازند.

  وی هدف از اجرای این مسابقات معرفی الگوهای مهارتی به جامعه عنوان کرد و از خانواده خواست برای مهارت‌آموزی فرزندانشان برنامه‌ریزی داشته باشند.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با بیان این‌که کارآفرینی امری اکتسابی است و سازندگی جامعه را به دنبال دارد، تصریح کرد: مردم با مراجعه به رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری می‌توانند از نتایج ارتقای مهارت به جوانان موفق اطلاعات کسب کنند.

  عطایی‌پور با بیان این‌که در روزگار ما مهارت‌های خدماتی از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است و مشاغلی که این مهارت‌ها را پوشش می‌دهد، به مراتب از گذشته فراوان‌تر است، خاطرنشان کرد: ما در جهانی زندگی می‌کنیم که مشاغل خدماتی جای خوبی را در میان دیگر مشاغل باز کرده‌اند و به حدی رشد و توسعه یافته‌اند که در بخش صادرات از آنها به‌عنوان صدور خدمات یاد می‌شود.

  مدیرکل فنی و حرفه ای گیلان افزود: هم‌زمان با هفته کار آفرینی نمایشگاه کارآفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در محل مرکز فنی حرفه‌ای شهید باهنر رشت برپاست و تا فردا به کار خود ادامه می‌دهد.

  وی گفت: نمایشگاه با اهداف معرفی ظرفیت‌ها و دستاوردهای مراکز آزاد و کارگاه‌های مرکز فنی و حرفه‌ای به خانواده‌ها و افراد جویای کار بر پا شد تا قدمی در راه اشتغال هرچند کوچک بردارد.

  مهندس عطایی‌پور یادآور شد: نمایشگاه در قالب غرفه  شامل طراحی ودوخت، معماری ،کامپیوتر، صنایع‌دستی، کیف‌دوزی، تابلو فرش، فناوری و اطلاعات، و… ایجاد شده است.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی