اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۸۳ انتشار : ۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳
  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

  تعاونی و کانون‌های کارآفرینی زنان در گچساران ایجاد می‌شود

  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تعاونی و کانون‌های کارآفرینی زنان در گچساران ایجاد می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از گچساران، غلامرضا تاج‌گردون در جلسه ستاد تدوین برنامه‌های 4 ساله امور بانوان در گچساران که با حضور فرماندار گچساران، مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از بانوان شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: برنامه‌ای 4 ساله برای توسعه شهرستان تدوین شده و این برنامه به مدیران استان و شهرستان ارائه شده است.

  وی با اشاره به اینکه این برنامه 4 ساله در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، عمرانی، تولید و اشتغال و سایر حوزه‌ها است، افزود: تاکنون چند جلسه از جمله با اصناف، دانشگاهیان و در حوزه صنعت، آب و کشاورزی برگزار شده است.

  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: با این برنامه 4 ساله‌ای که تدوین شده در صورت هماهنگی بین مدیران می‌توان گچساران را از این وضعیتی که بوده خارج کرد.

  تاج‌گردون با اشاره به اینکه یک نماینده و یک فرماندار به تنهایی نمی‌تواند کاری کند، عنوان کرد: انتظار می‌رود که مجموعه مدیران با هماهنگی هم تلاش کنند و کارها را جلو ببرند.

  وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های 4 ساله توسعه گچساران به حوزه بانوان و مسائل مربوط به آن‌ها اختصاص دارد، افزود: در حوزه امور بانوان 4 کارگروه فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی، اقتصادی، اجتماعی و درمان در نظرگرفته شده است.

  نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: برای انجام کارها و فعالیت‌ها دستگاه‌های دولتی را خیلی نمی‌توان به آن‌ها امید داشت و کارها با مشارکت مردم به طور قطع بهتر انجام می‌گیرد.

  تاج‌گردون با تأکید بر اینکه هدف‌ها برای توسعه فعالیت‌های زنان در گچساران مشخص شود، خاطرنشان کرد: توسعه فعالیت‌های اقتصادی، ساماندهی مراکز مشاوره، ایجاد فرهنگسرا، گسترش تحکیم خانواده و گسترش جایگاه مدیریتی زنان از برنامه‌هایی بوده که بانوان در شهرستان باید روی آن کار کنند.

  وی بر هدف‌گذاری برای فعالیت‌های اقتصادی زنان در گچساران تأکید کرد و افزود: به عنوان مثال می‌توان یک هدف تعریف کرد و حداقل 10 تعاونی بانوان در شهرستان راه‌اندازی کرد و با راه‌اندازی هر تعاونی می‌توان برای تعدادی از زنان شغل ایجاد کنیم.

  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ایجاد کانون‌های کارآفرینی در گچساران تأکید کرد و اظهار داشت: توسعه فعالیت‌های اقتصادی زنان می‌تواند سبب رونق اشتغال در این قشر در سطح شهرستان شود.

  تاج‌گردون به برنامه گسترش جایگاه مدیریتی زنان در شهرستان و استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر یک فقر در استان ما بوده که زنان از مشاغل مدیریتی کمی برخوردار بوده است.

  وی به برنامه‌های بخش درمان برای زنان در گچساران اشاره کرد و گفت ما اکنون 3 بیمارستان در دست ساخت داریم که در نظر داریم یکی از این بیمارستان‌ها را به عنوان یک بیمارستان تخصصی زنان در شهرستان راه‌اندازی کنیم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی