اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۸۱ انتشار : ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۳
  استاندار قزوین:

  تشکیل کنسرسیوم کشمش و انگور در تاکستان ضروری است

  تاکستان- استاندار قزوین گفت: با تشکیل کنسرسیوم کشمش و انگور در تاکستان می توانیم ضمن جلوگیری از پراکندگی کارها در بازاریابی محصول و توسعه صادرات به کشورهای هدف موفق عمل کنیم.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، فریدون همتی سه شنبه شب به همراه بابایی صالح و بهمن طاهرخانی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، نیازعلی ابراهیمی پاک رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، عباسعلی درافشانی معاون استاندار، سیاوش طاهرخانی فرماندار تاکستان و جمعی از مسئولان محلی از چند واحد تولید محصولات کشاورزی کشمش و لبنیات بازدید و مشکلات این واحدها را بررسی کرد.

  استاندار بیان کرد: در بررسی وضعیت کشاورزی در تاکستان متوجه شده ایم که یک نابسامانی در فعالیتها دیده می شود و رویکرد همه فعالیت شخصی است و کار گروهی زیاد استقبال نمی شود به همین دلیل بسیاری از کارها به نتیجه مطلوبی نرسیده است.

  وی تصریح کرد: راه اندازی تشکل و انجمن و یا کنسرسیوم در حوزه کشمش می تواند به تقویت فعالیتها کمک کرده و سود بیشتری را نصیب کشاورزان کند اما تاکنون اقدام موثری در این زمینه نشده است.

  همتی گفت: با وجود تشکل تخصصی می توان ضمن بازاریابی مناسب محصول در کشورهای هدف در مسیر تولید محصول کیفی حرکت کرد و در ایجاد اشتغال هم موفق بود.

  وی اضافه کرد:فرماندار تاکستان لازم است باتشکیل یک کمیته تخصصی و برگزاری جلسات مستمر هفتگی نسبت به ساماندهی فعالیتها اقدام کند تا بتوانیم در مدت زمان کوتاهی شرایط را بهبود بخشیم.

  ۱۵۰ میلیون دلار صادرات کشمش از تاکستان

  استاندار قزوین اظهارداشت: تاکستان به عنوان مهمترین منطقه تولید کشمش می تواند در صادرات هم به استان کمک کند و چشم انداز صادراتی ما را محقق کند.

  وی گفت: هدف گذاری ما تحقق ۱۵۰ میلیون دلار صادرات کشمش از استان و شهرستان تاکستان است و در این راه با توسعه شبکه آبیاری مدرن و داربستی کردن باغات می توانیم اهداف خود را نهایی کنیم.

  کشمش تاکستان را برند می کنیم

  استاندار یادآورشد: کشمش تاکستان به دلیل مرغوبیت می تواند برندی ملی و جهانی شود اما این کار مستلزم بهره گیری از همه ظرفیت های موجود در استان و همکاری همه تولیدکنندگان و مسئولان است.

  وی گفت: امیدواریم با برقرار شدن جوایز صادراتی انگیزه بیشتری برای تولیدکننده و صادرکنندگان محصول انگور و کشمش ایجاد شود.

  بهمن طاهرخانی نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: از سرمایه گذاران بخش تولید و کشاورزی که در تامین امنیت غذایی مردم نقش آفرین هستند باید تقدیر و تا جایی که می توانیم از آنها حمایت کنیم.

  وی تصریح کرد: در مجلس آمادگی داریم نسبت به رفع موانع تولید و کمک به کشاورزان برای تقویت توسعه پایدار این بخش گام برداریم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی