اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۷۷ انتشار : ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۲

  تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به مشارکت همه جانبه فرهنگیان در جامعه دارد

  کرج - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری البرز گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور به ویژه در این استان نوپا و مهاجرپذیر نیاز به مشارکت همه جانبه فرهنگیان دارد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا / ذبیح اله قائمی روز سه شنبه در گرهمایی مدیران و مشاوران تحصیلی مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک کرج که در کانون امام علی (ع) برگزار شد، افزود: آموزش و پرورش در توسعه ، نهادینه شدن فرهنگ ، خود باوری ، ایجاد انگیزه ، هدف دار کردن نیروی مولد، عزت نفس ، ترویج آموزه های دینی و قرآنی ، حفظ ارزش ها و دست آوردها، سلامت زندگی و فرهنگ سازی نقش مهمی را بر عهده دارد.
  وی اظهار کرد:آموزش و پرورش در آموزش دانش عمومی و تخصصی ، توانمندی ها و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان مسولیت خطیری را بر عهده دارد زیرا این نهاد مهم و زیر ساختی در کشوری مثل ایران که جامعه مخاطب آن وسیع است می تواند در بخش تحقق اقتصاد مقاومتی نیز نقش کلیدی داشته باشد.
  وی با اشاره به اینکه دانش آموزان در خانه ، مدرسه و اجتماع نقش سفیران اطلاع رسانی و آموزش را به سایر افراد جامعه بردوش دارند یادآورشد: یک پنجم جمعیت البرز را دانش آموزان تشکیل می دهند که در بخش تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نباید از نقش مهم آنان در رویکرد فرهنگ سازی غافل شد.
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری البرز گفت: آموزش و پرورش با حضوری فعال در موضوع مهم و محوری اقتصاد مقاومتی در بخش فرهنگ سازی ، مهارت آموزی با هدف کاهش وابستگی ، خلاقیت و نو آوری در بین آحاد جامعه ایفای نقش کند.
  قائمی در ادامه به ضرورت حمایت از کالاهای تولید داخل کشور پرداخت و بیان کرد: در کشوری همانند ایران که
  شمار زیادی از جمعیت آن دانش آموززان ، اولیا و فرهنگیان تشکیل می دهند می تواند در گسترش فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی ، استفاده بهینه از منابع انرِژی ، جایگزین کالاهای داخلی در خانه و مدرسه به جای کالاهای خارجی حتی لوازم التحریر و وسایل آموزشی پیشگام باشد.
  وی تهیه بسته های آموزشی ، گنجاندن نکات آموزشی در کتاب ها و سرفصل های آموزشی در مدارس با موضوع اقتصاد مقاومتی و نقش مهم هریک از افراد جامعه در تحقق اقتصاد مقاومتی، برپایی نمایشگاه ، حمایت از طرح های خلاقانه دانش آموزی - معلمی با موضوع مهم اقتصاد مقاومتی را در مدارس ضروری دانست.
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری البرز گفت: فرهنگیان با آموزش نکات کلیدی در بخش اقتصاد مقاومتی در نهادینه کردن فرهنگ استفاده از منابع انرژی ، رعایت الگوی استفاده صحیح ازمنابع مالی و انسانی ، فرهنگ کارآفرینی و آموزش مهارت های زندگی در کلاس درس و افزایش مشارکت اولیاء در این بخش مهم انجام وظیفه کنند زیرا سکاندار تعلیم و تربیت در جامعه اسلامی ایران هستند.
  وی تاکید کرد: آموزش و پرورش یکی از دستگاه های اجرایی مهم استان محسوب می شود که در ستاد اقتصاد مقاومتی البرز عضویت دارد که باید با تدوین برنامه های مهم خود در عرصه اقتصاد مقاومتی همگام شود تا گام های استوار در تحقق اقتصاد مقاومتی در ایران کوچک برداشته شود.
  مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرج نیز در این گردهمایی گفت: نقش آموزش و پرورش در آموزش و فرهنگ سازی در بین آحاد جامعه به ویژه جامعه هدف ( دانش آموزان و اولیاء) کلیدی است که امیدواریم با اقدامات زیرساختی و اجرای برنامه های آموزشی - فرهنگی گامی موثر در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است گام های تاثیر گذاری برداشته شود.
  وحید یعقوبی افزود: نقش ارزنده و بی بدیل آموزش و پرورش در جامعه موجب شده تا این نهاد در گسترش فرهنگ غنی اسلامی - انقلابی ، تعهد ، علم و خلاقیت ، نوآوری ، شکوفایی استعدادها ، و هدایت نیروی کار به سوی کارآفرینی مهم شناخته شود .
  وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش یکی از گسترده ترین دستگاه های کشور از لحاظ ساختاری و مخاطب است خاطرنشان شد: درتحقق اقتصاد مقاومتی این نهاد فرهنگی می تواند بعنوان یک مجموعه تولید کننده فکر ، علم و نهادینه کردن فرهنگ و ارزش ها در جامعه ایفای نقش کند.
  وی از آموزش و پرورش به عنوان یک سرمایه ملی و نهادی که مسولیت تربیت کننده نسل آینده جامعه را بر عهده دارد یاد کرد و یادآور شد: در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نامگذاری شده باید در ترویج فرهنگ کارآفرینی و کاربردی کردن اهداف اقتصاد مقاومتی در زندگی به دانش آموزان و اولیاء با تمام وجود تلاش کنیم.
  مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرج ادامه داد: برای گسترش و ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی در مدارس ، ستاد اقتصاد مقاومتی در این ناحیه تشکیل شده است تا افدامات با بکارگیری از شیوه های کارشناسانه عملیاتی شود.
  در این نشست 250 نفر از مدیران و مشاوران تحصیلی مدارس پایه های مختلف تحصیلی ناحیه یک کرج حضور داشتند.
  البرز 430 هزار دانش آموز دارد که 53 هزار آن در ناحیه یک کرج تحصیل می کنند.
  2819/ 6155

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی