اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۷۲ انتشار : ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۲

  فرماندار خمین: مهارت ورزی عامل ارتقای بهره وری و افزایش تولید است

  خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: مهارت ورزی و توسعه دایره آموزش های فنی و حرفه ای عامل کلیدی در ارتقای بهره وری و افزایش کیفیت در تولید است و این اصل مهم باید در زنجیره کارآفرینی و اقتصاد نهادینه شود.

  سید مهدی ساداتی روز چهارشنبه در نشست با کارکنان فنی و حرفه ای به مناسب هفته مهارت آموزی افزود: راه برون رفت از چالش بیکاری به عنوان دغدغه مهم کشور، 4 مهارت آموزی به جوانان جویای کار است.
  وی ادامه داد: بخش مهمی از ساختار اشتغال خمین در حوزه کشاورزی بوده که به دلیل خشکسالی های اخیر به شدت آسیب دیده و در شرایط فعلی فعالیت های فنی و حرفه ای در این شهرستان نقش کلیدی دارد.
  وی بیان کرد: عملکرد فنی و حرفه ای در سال های اخیر در خمین مناسب بوده به طوریکه نیروی متخصص و ماهر آماده برای طرح های در دست انجام صنعتی و خدماتی مهیاست.
  فرماندار خمین اظهارکرد: ارتباط متقابل فنی و حرفه ای با صنعتگران، می تواند ضمن ارتقای بازده کاری نیروی انسانی در صرفه جویی زمان و تولید محصولات مرغوب نقش تعیین کننده داشته باشد.
  ساداتی گفت: به کار بردن نیروی ماهر در هر بخش ارتقای کیفیت محصول تولیدی را سبب می شود و این مهم اساس اقتصاد مقاومتی است.
  رئیس مرکز فنی و حرفه ای خمین نیز در این دیدار گفت: مراکز فنی و حرفه ای خواهران و برادران سال گذشته به سه هزار نفر از متقاضیان در حوزه های مختلف کاری از جمله در مراکز ثابت، روستاها، زندان، پادگان ها، دانشگاه ها، صنایع و اصناف خدمات آموزشی مهارتی ارائه داده است.
  مهدی لعل بار افزود: هدف از این آموزش ها توسعه کار آفرینی است که برای این امر نسبت به مشاوره و معرفی کارآموزان آموزش دیده به صنایع و اصناف نیز تلاش می شود تا بخشی از مشکل اشتغال جوانان در این زمینه حل شود.
  وی بیان کرد: در بسترهای توسعه شهرستان و حرکت به سمت و سوی صنعتی شدن، برنامه ریزی های مدیران و مسئولان شهرستان باید بر مبنای توانمندسازی مهارتی و آموزش متعهدانه باشد تا زمینه متعادل در پیشرفت و توسعه شهرستان سرعت گیرد.
  وی افزود: سازمان فنی و حرفه ای در کشور با توجه به مسئولیت خود در عرصه تربیت نیروی انسانی متخصص، در این برهه زمانی بیش از گذشته می تواند نقش آفرینی کند.
  رئیس مرکز فنی وحرفه ای خمیت توضیح داد: در هفته ملی مهارت و کارآفرینیبرنامه های متنوعی شامل برپایی جشنواره قالی بران سنتی خمین، برنامه آموزشی یک شب یک پارک یک مهارت، بازدید مسئولان از مراکز آموزش فنی و حرفه ای خمین ، دیدار با فرماندار و امام جمعه و تشریح فعالیت های فنی و حرفه ای قبل از خطبه های نماز جمعه برگزار شده است.
  از 31 تیر تا 6 مرداد هفته ملی مهارت و کارآفرینی نامگذاری شده است.
  شهرستان خمین از توابع استان مرکزی بالاترین نرخ بیکاری در استان مرکزی را دارد.
  7277/6013/

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی