اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۶۸ انتشار : ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۲
  معاون سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در زاهدان:

  مربیان حق‌التدریس در فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان ساماندهی می‌شوند

  معاون سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: مربیان حق التدریس در فنی وحرفه‌ای سیستان و بلوچستان ساماندهی می‌شوند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم اززاهدان، علی فروزش پیش از ظهر امروز در همایش 6 مرداد روز ملی کارآفرینی که در تالار فردوسی  زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: ارتقاء معیشت کارکنان یکی از اولویت‌های این نهاد است و در این راستا در سال گذشته تعدادی از مربیان حق‌التدریس تبدیل وضعیت پیدا کردند.

  معاون منابع انسانی سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: ‌در سال جاری شرایط مربیان حق‌التدریس مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت احراز شرایط لازم  تبدیل وضعیت پیدا می‌کنند.

  وی افزود: اولویت فنی و حرفه‌ای در سیستان و بلوچستان در گام اول مهارت‌آموزی و کارآفرینی است که می‌طلبد جوانان با بهره‌گیری از آموزش‌های این نهاد زمینه اشتغال خود را فراهم کنند.

  فروزش با اشاره به اینکه یکی از دلایل عمده بیکاری نداشتن مهارت است، تصریح کرد: اگر بتوانیم فرهنگ مهارت‌آموزی را در جامعه گسترش دهیم معضل بیکاری در جامعه کاهش می‌یابد.

  نماینده مردم ایرانشهر در مجلس نیز در این همایش اظهار داشت: محور توسعه پایدار انسان ماهر است که به مدد آموزش‌های ارائه شده به‌طور عملی به مهارت‌های لازم دست پیدا می‌کند.

  محمد نعیم امینی‌فرد افزود: باید آموزش‌های شفاهی جای خود را آموزش‌های مهارتی دهد و مراکز آموزشی نیز با یکدیگر در تعامل باشند تا فرهنگ فراگیری آموزش‌های مهارتی در جامعه نهادینه شود.

  وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی جزء در سایه مهارت‌آموزی و سرمایه‌گذاری محقق نمی‌شود و لازم است جوانان با تلاش در راه مهارت‌آموزی استان را به مرکز کارآفرینی در کشور تبدیل کنند.

  معاون استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این همایش گفت: با توجه به شعار سال مبنی بر "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" باید بسترهای اشتغال و  توسعه کارآفرینی در جامعه ایجاد شود.

  علی‌‌اصغر جمشیدنژاد تصریح کرد: در شرایط کنونی مدرک‌گرایی جای خود را به مهارت‌آموزی داده چراکه تجربه و مهارت است که منجر به اشتغال  پایدار فرد در محیط کار می‌شود.

  وی گفت: سازمان فنی و حرفه‌ای با آموزش و تربیت نیروی‌های انسانی متخصص به اشتغالزایی و رونق اقتصادی جامعه کمک می‌کند و این اقدام را با ارائه دوره‌های آموزشی مختلف در طول سال انجام می‌دهد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی