اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۶۷ انتشار : ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۲
  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

  معضل بیکاری و اشتغال جوانان در استان گیلان جدی است/پنجه‌های کارآموزی توسعه پیدا کند

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه نیاز به عزم و اراده جدی داریم و فقط نباید حرف بزنیم و باید عمل کنیم گفت: معضل بیکاری و اشتغال جوانان در استان گیلان جدی است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز در مراسم روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در رشت اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و به جهت تشویق و حمایت از عزیزانی که در این عرصه تلاش می‌کنند حضور افرادی که به کارآفرینی، اشتغال، تولید و مهارت اعتقاد دارند در این جلسات امری مهم است.

  وی با بیان اینکه دانش فنی جایگزین خوبی برای درآمدهای منابع فسیلی ما است تصریح کرد: ما در برخی از موارد به دلیل داشتن منابع نفتی و معادن از بسیاری کارها که کشورهای دیگر تجربه کرده‌اند غفلت می‌کنیم.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه کشورهایی مانند ژاپن و آلمان فاقد منابع نفتی هستند ولی توانسته‌اند از دانش فنی خود استفاده کنند افزود: این کشورها اکنون در تجارت، تولید و حتی خدمات دارای جایگاه نخست در دنیا هستند.

  نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه باید به مهارت اهمیت داده شود و فرم تحصیلی کشور را اصلاح کنیم گفت: در گذشته شاهد بودیم که بسیاری از جوانان علاقمند به تحصیل با عشق و علاقه وارد دانشگاه‌ها شدند و در رشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود تحصیل کردند ولی نتوانستیم بستری برای ایجاد کار و تولید آنان فراهم کنیم.

  عباسی با اشاره به اینکه دانشجویان فارغ التحصیل در این رشته‌ها فقط علوم نظری مطالعه کردند و از علوم تجربی و عملی آگاهی کسب نکردند تصریح کرد: باید ارتقاء مهارت و توانمندسازی به موازات نیازهای علمی کشورمان صورت پذیرد و پنجه‌های کارآموزی توسعه پیدا کند.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه استان گیلان دارای ظرفیت‌های بالای کاری است و می‌توانیم در سطح استانداردهای بین المللی ظاهر شویم خاطرنشان کرد: کشور ما در المپیادهای مهارتی تا رتبه 4 در دنیا پیشروی کرد که باید حفظ شود و باز هم توان برای انجام این کار را داریم.

  نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به اینکه قرار بر این بود که دانشگاه‌های علمی و کاربردی در بخش کاردانی دانشجویی بیشتر تقویت شوند تا زودتر به‌عرصه کار ورود کنند، گفت: در آن زمان بسیار خوب حرکت کردیم و این حرکت سبب شد تا بسیاری از کشورها از جمله کره‌جنوبی متقاضی نیروی کار از ایران باشند.

  وی با بیان اینکه نیاز به عزم و اراده جدی داریم و فقط نباید حرف بزنیم و باید عمل کنیم افزود: امروز نیاز کشور بر این است تا یک نهاد سیاستگذاری در عرصه فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی در کشور ایجاد کنیم.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه اکنون در کشور فنی و حرفه‌ای، کار و دانش، آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه‌ای و بخش فنی و حرفه‌ای در وزارت علوم داریم و هرکدام در شرایط خاص خود قرار گرفته‌اند افزود: باید شورای هماهنگی در این باره ایجاد شود تا بتوانند آینده را به‌خوبی مشاهده کنند و گام‌های خوبی در این زمینه بردارند.

  نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به معضل بیکاری و اشتغال جوانان در استان گیلان مطرح کرد: در تمامی نقاط استان گیلان می‌توانیم از مساله کارآفرینی تولید و مهارت با توجه به گام‌های خوبی که سازمان فنی و حرفه‌ای در این مهم برداشته استفاده کنیم.

  عباسی با اشاره به اینکه دانشجویی که مدرک لیسانس حسابداری دریافت کرده است قادر به طبقه بندی مدارک و اسناد حسابداری نیست و فقط با اخذ مدرک جویای کار است افزود: ارتباط بین آموزش و صنعت در فنی و حرفه‌ای تعریف شده است.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در کمیسیون آموزش و تحقیقات تلاش می‌کنیم تا بین این دو بخش ارتباط ایجاد کنیم و طرحی نیز در این زمینه دست اقدام داریم تصریح کرد: امیدواریم با تصویب این طرح ساماندهی در مهارت و فنی و حرفه ای ایجاد کنیم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی