اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۶۶ انتشار : ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۲

  فرماندار سرپل ذهاب: رویکرد مسوولان ایجاد اشتغال پایدار است

  قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل ذهاب، رویکرد اصلی مسوولان را ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد اشتغال پایدار و توسعه در جامعه بیان کرد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار ایرنا، جهانبخش حیدری روز چهارشنبه در نشست با کارکنان مرکز فنی و حرفه ای سرپل ذهاب با گرامیداشت هفته مهارت و کارآفرینی افزود: با توجه به اینکه جامعه هدف آموزش های مهارتی، جوانان و جویندگان کار هستند باید برای شکوفایی استعداد این قشر برنامه ریزی کرد.
  وی هفته ملی مهارت را فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: کسب مهارت و حرفه آموزی، علاوه بر ایجاد کارآفرینی و رفع معضل اشتغال جوانان، می تواند پایه های اقتصاد مقاومتی در جامعه را نیز تقویت کند.
  فرماندار سرپل ذهاب اضافه کرد: پیشنهاد پرداخت وام و تسهیلات به کارآموزان دارای گواهینامه فنی و حرفه ای به صندوق مهر اقتصاد در دست اقدام و پیگیری است.
  رییس مرکز فنی و حرفه ای سرپل ذهاب نیز در ادامه این جلسه با ارایه گزارشی از عملکرد این مرکز در چهار ماه نخست امسال گفت: تعداد 693 هنرجو در قالب 137 هزار و 926 نفر ساعت در 52 دوره آموزشی ، آموزش های لازم را در این مرکز فرا گرفته اند.
  جواد شامحمدی، رسالت این نهاد به عنوان محور اصلی توسعه اقتصادی را حرفه آموزی به جوانان جویای کار اعلام کرد و گفت: ایجاد کارگاه های آموزشی در ایجاد اشتغال پایدار و توسعه و رفع معضل بیکاری در جامعه موثر است و مسوولان باید نسبت به تحقق این مهم اهتمام بیشتری داشته باشند.
  وی ارایه آموزش های مهارتی و ایجاد کارآفرینی در بین کارآموزان را مسیری برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و بیان کرد: هفته ملی مهارت و کارآفرینی فرصتی برای ارتقای جایگاه آموزش های فنی و حرفه ای است.
  شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه بیش از 90 هزار تن جمعیت دارد.
  7079/7399/3012/8066

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی